ATP Cincinnati: Nadal pewnym krokiem w 1/8 finału

Rafael Nadal wyciągnął wnioski z zeszłotygodniowej porażki z Ivanem Dodigiem w II rundzie turnieju w Montrealu. Aktualny wicelider światowego rankingu w swoim pierwszym pojedynku w Cincinnati pokonał w środę 6:4, 7:5 Francuza Juliena Benneteau (ATP 112).

Obaj panowie spotkali się w Cincinnati także przed rokiem i wówczas utytułowany Hiszpan potrzebował trzech setów, aby zakwalifikować się do ćwierćfinału. W środę 25-letni Nadal nie miał jednak większych problemów z odniesieniem zwycięstwa. Przy swoim premierowym podaniu stracił zaledwie pięć punktów, a sam posłał na drugą stronę kortu dziewięć asów. Benneteau zaskoczył go jedynie w 10. gemie drugiej partii, ale Hiszpan odpowiedział błyskawicznie i po godzinie i 33 minutach gry mógł cieszyć się z awansu do III rundy. Tam przyjdzie rywalizować mu albo ze swoim rodakiem Fernando Verdasco (ATP 21), albo z Francuzem Michaëlem Llodrą (ATP 32).

Do 1/8 finału w wielkim stylu awansował również Mardy Fish (ATP 7). Amerykanin, aktualny lider cyklu US Open Series, rozbił w 62 minuty 6:0, 6:2 Rosjanina Nikołaja Dawidienkę (ATP 31) i pokazał, że wciąż jest w świetnej dyspozycji. O ćwierćfinał przyjdzie mu w czwartek zmierzyć się z reprezentantem RPA Kevinem Andersonem (ATP 35) lub Francuzem Richardem Gasquetem (ATP 13).

Swoje spotkania wygrali także inni rozstawieni zawodnicy. Oznaczony numerem szóstym Gaël Monfils (ATP 8) zakwalifikował się do kolejnej fazy po tym jak jego rywal Ivan Dodig (ATP 36) poddał mecz w trzecim secie. Z kolei Nicolás Almagro (ATP 11) po dwóch godzinach gry okazał się lepszy od Ivo Karlovicia (ATP 104), który pomimo porażki powróci do Top 100 światowego rankingu.