WTA New Haven: Kuzniecowa wyeliminowana przez McHale, Bartoli w II rundzie

Rozstawiona z numerem czwartym Marion Bartoli pokonała Anastasię Rodionovą 6:1, 6:4 i awansowała do II rundy turnieju New Haven Open at Yale rozgrywanego na kortach twardych w New Haven.

Francuzka na przełomie maja i czerwca wygrała 18 z 21 meczów (finał w Strasburgu, półfinał Rolanda Garrosa, triumf w Eastbourne, ćwierćfinał Wimbledonu), a lato rozpoczęła od finału w Stanford (przegrała z Sereną Williams). Starty w dużych turniejach w Toronto i Cincinnati mieszkającej w Genewie 26-latce zupełnie nie wyszły (wygrała w sumie jeden mecz). Bartoli w New Haven gra po raz szósty i dotychczas pięć razy dochodziła do ćwierćfinału, w tym w ubiegłym sezonie. W trwającym 84 minuty spotkaniu Francuzka obroniła trzy z czterech break pointów, a sama cztery razy przełamała podanie rywalki. Przy swoim pierwszym podaniu finalistka Wimbledonu 2007 przegrała tylko pięć piłek. Kolejną rywalką Bartoli będzie Klára Zakopalová (WTA 44), która w niedzielę wyeliminowała Flavię Pennettę (WTA 27).

Rozstawiona z numerem szóstym mistrzyni imprezy z 2007 roku Kuzniecowa (WTA 16) przegrała z pogromczynią Karoliny Woźniackiej z ubiegłego tygodnia McHale (WTA 66) 5:7, 3:6. W złożonym z 11 przełamań spotkaniu amerykańska nastolatka, która już po raz drugi w tym sezonie pokonała rosyjską triumfatorkę US Open 2004 i Rolanda Garrosa 2009 (w Indian Wells w dwóch tie breakach), wykorzystała siedem z 10 break pointów. W rosyjskim meczu rozstawiona z numerem ósmym ćwierćfinalistka Rolanda Garrosa 2011 Anastazja Pawluczenkowa (WTA 18) wyszła obronną ręką ze stanu 3:6, 2:4 i pokonała Wierę Duszewinę (WTA 72) 3:6, 6:4, 6:3 broniąc 10 z 15 break pointów. W II rundzie McHale zagra z hiszpańską ćwierćfinalistką Rolanda Garrosa 2008 i Australian Open 2009 Carlą Suárez (WTA 80), która pokonała Czeszkę Ivetę Benešovą (WTA 50) 6:3, 6:2. Pawluczenkowa o ćwierćfinał zmierzy się z Robertą Vinci (WTA 19), która zwyciężyła Lucie Hradeckę (WTA 47) 3:6, 6:3, 6:3 broniąc osiem z 11 break pointów.

Polona Hercog (WTA 41) będzie w II rundzie rywalką triumfatorki imprezy z lat 2008-2010 Woźniackiej. Słowenka na otwarcie pokonała finalistkę turnieju z ubiegłego sezonu Nadię Pietrową (WTA 25) 7:5, 7:5 broniąc sześć z 10 break pointów i samej przełamując Rosjankę sześć razy. Maria Kirilenko (WTA 26) zwyciężyła Sarę Errani (WTA 38) 7:5, 7:5 po dwóch godzinach i 20 minutach walki odpierając siedem z 10 break pointów. O ćwierćfinał 24-latka z Moskwy, która w trzech wcześniejszych spotkaniach urwała Włoszce tylko seta, zagra z mistrzynią Rolanda Garrosa 2011 Na Li.