WTA Kanton: Rodionowa rywalką Urszuli Radwańskiej

Po wywalczonym w Taszkiencie pierwszym w karierze półfinale zawodów głównego cyklu, Urszula Radwańska (WTA 121) zdecydowała się na start w turnieju WTA Tour International w chińskim Kantonie (korty twarde, pula nagród 220 tys. dol.). Krakowianka w I rundzie zagra z Anastazją Rodionową (WTA 124).

Rafał Smoliński

Radwańska pokonała przed dwoma laty pochodzącą z Rosji Rodionową w kwalifikacjach do turnieju głównego cyklu rozgrywanego w japońskiej stolicy - Tokio. Obecny sezon nie należy do udanych dla 29-letniej Australijki, która z zajmowanej na koniec minionego roku 63. pozycji w światowym rankingu wypadła poza Top 100. Jej najlepszy tegoroczny wynik to III runda wielkoszlemowego Roland Garros.

W kolejnej fazie chińskich zawodów reprezentantka Polski może nawet trafić na rozstawioną z numerem trzecim Ksenię Pierwak (WTA 52). Utalentowana Rosjanka pokonała krakowiankę w rozgrywanym w tym tygodniu turnieju w Taszkiencie, gdzie ostatecznie wywalczyła swoje pierwsze w karierze mistrzowskie trofeum. W Kantonie Pierwak w I rundzie zmierzy się z Yung-Jan Chan (WTA 140) z Tajwanu.

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)