WTA Seul: Schiavone za burtą, Bartoli i Görges w II rundzie

Najwyżej rozstawiona Francesca Schiavone (WTA 8) przegrała z Wierą Duszewiną (WTA 65) 6:7(4), 2:6 w I rundzie turnieju Hansol Korea Open rozgrywanego na kortach twardych w Seulu.

24-letnia Rosjanka odniosła nad włoską triumfatorką Rolanda Garrosa 2010 trzecie zwycięstwo w czwartym meczu. Schiavone po raz pierwszy od kwietnia została wyeliminowana po pierwszym meczu (w Stuttgarcie w II rundzie - w I miała wolny los - przegrała z Agnieszką Radwańską). W trwającym 85 minut spotkaniu 31-latka z Mediolanu wykorzystała wszystkie cztery szanse na przełamanie podania Duszewiny, jakie miała, ale też zrobiła 14 podwójnych błędów.

Błędu Włoszki nie popełniła rozstawiona z numerem trzecim Görges (WTA 21), która pokonała pogromczynię Marty Domachowskiej w kwalifikacjach Yuriki Semę (WTA 198) 6:1, 6:1 broniąc sześć break pointów i zgarniając 23 z 27 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Japonka nie wygrała żadnej z 18 piłek przy własnym drugim serwisie. O ćwierćfinał 21-letnia Görges, który w tym sezonie dwukrotnie pokonała Karolinę Woźniacką, zagra z Eleni Daniilidou (WTA 84). 29-letnia Greczynka popełniła 14 podwójnych błędów, ale też obroniła 10 z 18 break pointów (sama wykorzystała 10 z 18 szans na przełamanie) i pokonała grającą z dziką kartą Koreankę Kim So-Young (WTA 316) 4:6, 6:2, 7:5 po dwóch godzinach i 41 minutach.

W II rundzie jest tegoroczna półfinalistka Rolanda Garrosa i ćwierćfinalistka Wimbledonu Bartoli (WTA 10), która pokonała Nurię Llagosterę (WTA 133) 6:2, 6:2. Rozstawiona z numerem drugim Francuzka, wykorzystała siedem z ośmiu break pointów i o ćwierćfinał zagra z Amerykanką Vanią King (WTA 98), która wygrała z japońską weteranką Kimiko Date-Krumm (WTA 61) 6:2, 6:2.

Rozstawiona z numerem piątym Polona Hercog (WTA 35) wykorzystała sześć z siedmiu break pointów i w 45 minut rozbiła Zuzanę Kučovą (WTA 131) 6:0, 6:2. Kolejną rywalką Słowenki będzie ćwierćfinalistka Rolanda Garrosa 2008 i Australian Open 2009 Carla Suárez (WTA 60), która pokonała finalistkę z ubiegłego tygodnia z Taszkientu Evę Birnerovą (WTA 93) 6:4, 6:4 wykorzystując wszystkie cztery szanse na przełamanie podania Czeszki, jakie miała.

Specjalizująca się w grze serwis-wolej María José Martínez (WTA 36) obroniła sześć z siedmiu break pointów i pokonała Irinę Falconi (WTA 75) 6:3, 6:3. O ćwierćfinał Hiszpanka zagra z mistrzynią juniorskiego Wimbledonu 2010 Kristýną Plíškovą (WTA 210), która w meczu kwalifikantek wygrała z Austriaczką Nicole Rottman (WTA 378) 6:1, 7:5.