WTA Tokio: Zakopalová oddała Uli Radwańskiej tylko seta

Urszula Radwańska (WTA 88) przegrała z Klárą Zakopalovą (WTA 48) 6:3, 3:6, 1:6 i odpadła w I rundzie turnieju Toray Pan Pacific Open rozgrywanego na kortach twardych w Tokio.

Krakowianka miała bardzo pracowitych ostatnich kilkanaście dni. W Taszkiencie osiągnęła pierwszy w karierze półfinał, a w ubiegłym tygodniu po dotarciu do ćwierćfinału w Kantonie (dało jej to powrót do Top 100 rankingu) szybko przeniosła się do Tokio, gdzie musiała grać w kwalifikacjach. W deszczowy poniedziałek w Tokio Zakopalová, która przed kilkoma dniami doszła do półfinału w Seulu, odniosła nad 20-letnią Radwańską trzecie zwycięstwo w piątym meczu. W tym sezonie było to ich drugie spotkanie, w marcu w Indian Wells Ula pokonała Czeszkę 6:3, 5:7, 6:2.

Po utracie podania w gemie otwarcia I seta Ula zdobyła cztery gemy z rzędu. W drugim gemie krakowianka odrobiła stratę po długiej grze na przewagi wykorzystując piątego break pointa, w czwartym już za pierwszą okazją zaliczyła drugie przełamanie. Zakopalová z 1:4 zbliżyła się na 3:4, ale w ósmym gemie Polka po raz trzeci znalazła sposób na jej serwis. W dziewiątym gemie Radwańska obroniła dwa break pointy i wykorzystując pierwszą piłkę setową zakończyła tę partię po 39 minutach.

W II secie Zakopalová odskoczyła na 3:0 w trzecim gemie broniąc dwóch break pointów. W czwartym gemie Czeszka po raz drugi w secie przełamała Ulę i mimo drobnych problemów (od 40-0 straciła trzy punkty) własnym podaniem podwyższyła na 5:0. Krakowianka rozpoczęła pościg i zdołała zbliżyć się na 3:5, ale 29-latka z Pragi dogonić się nie dała i seta zakończyła w dziewiątym gemie.

W pierwszym gemie III seta Zakopalová przełamała Radwańską i po obronie dwóch break pointów własnym podaniem podwyższyła na 2:0. Po oddaniu serwisu w trzecim gemie sytuacja krakowianki stała się bardzo trudna. Polka odrobiła stratę jednego przełamania w czwartym gemie, ale równowaga została zachowana i w piątym gemie ponownie return okazał się silną bronią Czeszki. Do końca meczu bardzo dużo ostatnio grająca 20-letnia Ula nie zdobyła już żadnego gema.

Z powodu opadów deszczu odroczony w czasie został mecz pomiędzy Agnieszką Radwańską (WTA 13) a Andżeliką Kerber (WTA 33). Rewanż za US Open (Niemka pokonała krakowiankę w II rundzie 6:3, 4:6, 6:3 i później doszła do półfinału) odbędzie się we wtorek.