ATP Szanghaj: Kubot i Knowles przegrywają wygrany mecz

Mark Knowles i Łukasz Kubot przegrali w I rundzie turnieju rozgrywanego na kortach twardych w Szanghaju z Marcelem Granollersem i Viktorem Troickim 6:2, 6:7(5), 7-10.

Dominika Pawlik

Mecz dla reprezentanta Bahamów i Polaka rozpoczął się bardzo pomyślnie. Już w pierwszym gemie przełamali rywali, jeszcze jednego breaka dołożyli w piątym gemie i wygrali pierwszego seta. Druga partia była wyrównana do stanu 3:3, Knowles i Kubot wyszli na prowadzenie 5:3 i serwowali na mecz. Granollers i Troicki nie dali jednak za wygraną i w trzech kolejnych gemach oddali zaledwie dwa punkty. Doszło do tie breaka. Ponownie Knowles i Kubot prowadzili, wyszli na 5-2 i przegrali kolejnych pięć piłek. W rozstrzygającym super tie breaku rywale prowadzili niemal od początku i po gonitwie w poprzednim secie, sami dogonić się nie pozwolili. Granollers i Troicki awansowali do II rundy.

W całym meczu Knowles i Kubot zaserwowali jednego asa i popełnili pięć podwójnych błędów serwisowych. Mieli też dość niską skuteczność pierwszego podania, zaledwie 47 procent.

Łukasz Kubot startuje jeszcze w singlu. W I rundzie zmierzy się z rozstawionym z numerem 12. Aleksandrem Dołgpołowem. Natomiast w turnieju deblowym wystąpią jeszcze Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski, w I rundzie mają wolny los.

Shanghai Rolex Masters, Szanghaj (Chiny)
ATP World Tour Masters 1000, kort twardy, pula nagród 3,24 mln dol.
poniedziałek, 10 października

I runda gry podwójnej:

Marcel Granollers (Hiszpania) / Viktor Troicki (Serbia) - Mark Knowles (Bahamy) / Łukasz Kubot (Polska) 2:6, 7:6(5), 10-7