ITF Zawada: Życiowy sukces Kani, ale finał nie z Linette

Paula Kania pokonała obrończynię tytułu, rozstawioną z numerem 2. Sandrę Záhlavovą 6:1, 4:6, 6:4 i awansowała do finału w halowym turnieju rozgrywanym w Zawadzie koło Opola (pula nagród 25 tys. dolarów).

Dominika Pawlik

Kania od organizatorów otrzymała dziką kartę. Będzie to czwarty finał Polki w karierze. Tenisistka, która kilka dni temu obchodziła 19. urodziny wygrała dwa turnieje z cyklu ITF (w Gliwicach i w Horb). Kanię i Záhlavovą w rankingu WTA dzieli ponad 300 miejsc. W finale zmierzy się z Aną Vrljić, która pokonała Magdę Linette w dwóch setach. Chorwatka była bliska zwycięstwa w Zawadzie w 2008 roku z Arantxą Rus, ale Holenderka po obronie meczboli ostatecznie wygrała w trzech setach.

Linette do singlowej porażki dołożyła jeszcze jedną, wraz z Paulą Kanią przegrały w finale rywalizacji deblowej. Ich pogromczyniami okazały się Naomi Broady i Kristina Mladenović. Polki w ubiegłym roku także doznały porażki w finale.

sobota, 12 listopada
wyniki i program turniejów cyklu ITF:

KOBIETY

Zawada (Polska), 25 tys. dol., kort twardy (hala)

półfinał gry pojedynczej:
Paula Kania (Polska, WC) - Sandra Záhlavová (Czechy, 2) 6:1, 4:6, 6:4
Ana Vrljić (Chorwacja) - Magda Linette (Polska) 7:5, 6:3

finał gry podwójnej:
Naomi Broady (Wielka Brytania, 2) / Kristina Mladenović (Francja, 2) - Paula Kania (Polska) / Magda Linette (Polska) 7:6(5), 6:4