AO: Spacer Nadala, Haas w kolejnej rundzie

Rafael Nadal (ATP 2) nie miał najmniejszych problemów w spotkaniu I rundy Australian Open z Aleksem Kuzniecowem (ATP 167) i wygrał 6:4, 6:1, 6:1.

Robert Pałuba

Hiszpan przełamał rywala już w gemie otwarcia, po czym skutecznie wykorzystał przewagę nie dając rywalowi żadnej szansy na breaka. Kolejne dwie partie były już tylko formalnością. Nadal dominował w każdym aspekcie gry i rozprawił się z rywalem w nieco ponad dwie godziny.

W całym spotkaniu Hiszpan zagrał 42 piłki wygrywające, popełniając 16 niewymuszonych błędów. Zaserwował także dziewięć asów i wykorzystał sześć z 10 szans na przełamanie rywala, a całe spotkanie trwało 106 minut. Przeciwnikiem tenisisty z Majorki w kolejnej rundzie będzie były wicelider rankingu, Tommy Haas (ATP 190), który uporał się w czterech setach z Denisem Kudlą (ATP 276).

Horrory w pierwszych rundach zafundowało sobie dwóch tenisistów młodego pokolenia. Zaskakujące problemy miał Aleksandr Dołgopołow (ATP 13), który w poniedziałek osiągnął najwyższą pozycję rankingową w karierze. Ukrainiec musiał odrabiać stratę 0-2 w setach w spotkaniu z Gregiem Jonesem (ATP 198). Gdy jednak odzyskał kontrolę nad meczem, Australijczyk nie miał argumentów na dołożenie trzeciej partii. Tenisista wygrał ostatecznie 1:6, 4:6, 6:1, 6:1, 6:2.

Grigor Dimitrow (ATP 78) pokonał 4:6, 6:3, 3:6, 6:4, 6:4 Jérémy'ego Chardy'ego (ATP 82). Było to pierwsze pięciosetowe spotkanie w karierze byłego lidera rankingu juniorów, który w meczu o III rundę zmierzy się z pogromcą Łukasza Kubota, Nicolásem Almagro (ATP 10).