WTA Dauha: Chwila słabości nie zaszkodziła, Ula Radwańska przeszła kwalifikacje

Po zwycięstwie 6:2, 5:7, 6:4 nad Andreją Klepač, do turnieju głównego w Ad-Dausze awansowała nasza tenisistka, Urszula Radwańska.

Piotr Cerlak

Andreja Klepač to 25-letnia Słowenka, która jest stałą deblową partnerką Polki Klaudii Jans-Ignacik.

Początek meczu ułożył się dla Radwańskiej znakomicie, bo pierwszy set w mgnieniu oka zapisała na swoje konto, wygrywając go w stosunku 6:2. Drugą partię również świetnie rozpoczęła krakowianka i już po chwili prowadziła 4:2, lecz w tym momencie przyszedł moment dekoncentracji, który spowodował, że rywalka zdołała wrócić do gry i, dość niespodziewanie, wygrać drugiego seta 7:5. W decydującej odsłonie gry to jednak Urszula potrafiła ponownie się skoncentrować i zwyciężyć 6:4, pieczętując jednocześnie awans do turnieju głównego.

Swoją rywalkę Polka pozna wkrótce, ale już wiadomo, że będzie to inna kwalifikantka lub jedna spośród następującej grupy zawodniczek: Mona Barthel (Niemcy), Ons Jabeur (Tunezja), Tamira Paszek (Austria), Lucie Šafářová (Czechy).

Turniej w Ad-Dausze to obowiązkowa dla tenisistek i wysoka rangą impreza z serii WTA Premier "5".

Qatar Ladies Open, Ad-Dauha (Katar)
WTA Premier 5, kort twardy, pula nagród 2,1684 mln dolarów
niedziela, 12 lutego

II runda kwalifikacji:

Urszula Radwańska (Polska, 4) - Andreja Klepač (Słowenia) 6:2, 5:7, 6:4

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)