WTA Sztokholm: Finał nie dla Radwańskiej

Agnieszka Radwańska odpadła w półfinale turnieju WTA w Sztokholmie (Szwecja, Tier IV). Nasza zawodniczka przegrała z Dunką Caroline Wozniacki w dwóch setach. Przeciwniczką Wozniacki w finale będzie Wiera Duszewina, która w zeszłym sezonie przegrała walkę o tytuł właśnie z Radwańską.

Adam Naruszewicz

Spotkanie półfinałowe udało się rozegrać dopiero w niedzielę, po opadach deszczu jakie dotknęły Sztokholm w sobotę. Przerwa wpłynęła na naszą zawodniczkę bardzo źle. Agnieszka Radwańska, która po ćwierćfinale skarżyła się na kontuzję palców, psuła bardzo dużo piłek. Zupełnie inaczej prezentowała się Caroline Wozniacki, która popełniała bardzo niewiele błędów.

Trwające godzinę i 14 minut spotkanie zakończyło się wynikiem 6:4, 6:1 dla Wozniacki. Ciekawostką jest fakt, że dokładnie rok wcześniej, na tym samym turnieju, identycznym wynikiem zwyciężyła Radwańska. Jedyną różnicą była faza turnieju w jakiej miało to miejsce - był to wówczas mecz ćwierćfinałowy.

Wynik półfinału:

Caroline Wozniacki (Dania, 4) - Agnieszka Radwańska (Polska, 1) 6:4, 6:1

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)