ATP Rotterdam: Kubot nie wytrzymał nerwowej końcówki i nie zagra z Federerem

Łukasz Kubot (ATP 58) uległ 3:6, 7:5, 6:7(2) Jarkko Nieminenowi (ATP 46) w II rundzie halowego turnieju w Rotterdamie (z pulą nagród 1,2075 mln euro).

Robert Pałuba

W I partii Kubot stracił podanie już przy pierwszym podejściu. Co prawda zdołał chwilę później odrobić stratę, jednak w drugim gemie serwisowym także nie był w stanie nawiązać walki, szybko przegrywając 0-40. Polak odparł pierwsze dwie szanse, ale rutynowany Fin wykorzystał trzecią i nie dał sobie odebrać prowadzenia już do końca seta, wygrywając 6:3.

Kubot stracił serwis także przy stanie 1:1 w II partii, jednak dwa gemy później zdołał zniwelować straty. Tenisiści grali gem za gem aż do stanu 6:5 dla Polaka, kiedy to w decydującym momencie zdołał przełamać rywala i zapisać seta na swoje konto.

Trzecia odsłona była najbardziej wyrównana. Obaj zawodnicy wygrali wszystkie gemy serwisowe (w secie szanse na przełamanie miał tylko polski tenisista, przy stanie 2:2), ale w 12. gemie Polak prowadził 30-0 przy serwisie rywala i był dwie piłki od meczu. Nieminen zdołał jednak wyjść z opresji obronną ręką, a w tie-breaku wygrał do dwóch.

Nieminen zmierzy się w ćwierćfinale ze zwycięzcą pojedynku pomiędzy Rogerem Federerem i Nicolasem Mahutem.

ABN AMRO World Tennis Tournament, Rotterdam (Holandia)