Challenger Meknes: 22-latek z Lublany skruszył waleczne serce Gawrona

Marcin Gawron (ATP 336) nie zdołał po raz drugi w karierze zakwalifikować się do ćwierćfinału turnieju rangi ATP Challenger. Reprezentant Polski przegrał w środę 6:2, 2:6, 1:6 ze Słoweńcem Aljažem Bedene (ATP 169) w II rundzie zawodów w marokańskim Meknes.

Rafał Smoliński

W swojej dotychczasowej karierze Gawron grał w ćwierćfinale zawodów rangi ATP Challenger zaledwie raz, przed czterema laty w Szczecinie. 23-letni nowosądeczanin stanął w środę przed szansą wyrównania tamtego osiągnięcia, ale musiał na marokańskiej mączce pokonać znacznie wyżej notowanego w światowej klasyfikacji reprezentanta Słowenii.

Gawron w wielkim stylu rozpoczął środowy pojedynek z młodszym od siebie o rok Bedene. Reprezentant Polski już w trzecim gemie meczu wywalczył premierowe przełamanie, a po obronie dwóch break pointów w kolejnym gemie, wyszedł na 3:1. W siódmym gemie nowosądeczanin zwiększył przewagę o kolejnego breaka, by następnie przy własnym podaniu zakończyć pierwszą odsłonę tego meczu.

Druga partia należała już jednak do pochodzącego z Lublany reprezentanta Słowenii, który przy wydatnej pomocy Polaka zapisał na swoje konto pierwsze 12 z 13 rozegranych punktów seta. Mimo iż Gawron zdołał co prawda w tej części meczu dwukrotnie wygrać swój serwis, to nie był w stanie ani razu zagrozić rywalowi przy jego podaniu. W ósmym gemie Bedene uzyskał drugiego breaka i wyrównał stan spotkania.

W trzeciej odsłonie 22-letni Słoweniec w pełni udowodnił dlaczego jest notowany w Top 200 światowego rankingu. Tenisista z Lublany dwukrotnie przełamał serwis polskiego zawodnika i błyskawicznie wyszedł na 4:0. Gawron zdobył jeszcze honorowego gema przy podaniu rywala, ale kolejne dwa powędrowały znów na konto Bedene, który po godzinie i 36 minutach gry został zwycięzcą całego pojedynku.

Reprezentant Słowenii o półfinał marokańskiej imprezy powalczy w czwartek z oznaczonym numerem trzecim Rosjaninem Jewgienijem Donskojem (ATP 138).

Circuit International de Tennis Sa Majesté Le Roi Mohammed VI, Meknes (Maroko)