ATP Memphis: Kubot i Bogomołow przegrali po ośmiu meczbolach

John Isner i Sam Querrey po emocjonującym spotkaniu pokonali Łukasza Kubota i Aleksa Bogomołowa jr 2:6, 6:3, 15-13 i awansowali do półfinału halowego turnieju w Memphis.

Dominika Pawlik

Łukasz Kubot i Aleks Bogomołov Jr. zacięcie walczyli w ostatnim secie z Johnem Isnerem i Samem Querrey'em , czyli w tak zwanym super tie breaku. Od stanu 9-4 Polak i Rosjanin obronili kolejne piłki meczowe, a sami nie wykorzystali jednej. W całym meczu amerykańscy giganci zaserwowali zaledwie osiem asów, po stronie duetu polsko-rosyjskiego było ich pięć. Mecz trwał 73 minuty. Mimo wszystko jest to najlepszy wynik Polaka w tym sezonie, który przed występem w Memphis nie wygrał żadnego meczu deblowego.

Singlowym rywalem Łukasza Kubota w II rundzie turnieju będzie Philipp Petzschner, który w dwóch setach wygrał z Julienem Benneteau.

Regions Morgan Keegan Championships, Memphis (USA)
ATP World Tour 500, kort twardy w hali, pula nagród 1,155 mln dol.
środa, 22 lutego

ćwierćfinał gry podwójnej:

John Isner (USA) / Sam Querrey (USA) - Łukasz Kubot (Polska) / Aleks Bogomołow jr (Rosja) 2:6, 6:3, 15-13