ATP Memphis: Isner i Raonić w ćwierćfinałach, Kubot zagra z Beckerem

Rozstawiony z numerem pierwszym John Isner (ATP 13) oraz ubiegłoroczny finalista Miloš Raonić (ATP 35) awansowali do ćwierćfinału halowego turnieju w Memphis.

Robert Pałuba

John Isner , który niedawno sensacyjnie pokonał Rogera Federera w rozgrywkach Pucharu Davisa, pewnie pokonał nadzieję amerykańskiego tenisa, Donalda Younga (ATP 41). Potężnie serwujący Amerykanin na początku I seta miał niemałe kłopoty. W pierwszych trzech gemach serwisowych bronił break pointów, a w końcu stracił podanie na 2:4. Young jednak w kolejnym gemie oddał serwis. Obaj tenisiści nie dali się już przełamać do końca partii, a w tie-breaku górą 7-3 był Isner. W II secie także wszystko wskazywało na to, że rozgrywka zakończy się tie-breakiem, jednak przy stanie 5:4 dla Isnera, Young nie wytrzymał presji i Isner wykorzystał pierwszą piłkę meczową. W całym meczu starszy z Amerykanów popisał się znakomitą celnością pierwszego podania (77 procent) i posłał aż 22 asy.

- To był skomplikowany mecz. Na początku nie grałem najlepiej, ale starałem się cały czas walczyć i bardzo mi to pomogło. Dzięki temu wygrałem wyrównanego pierwszego seta, a potem grałem już znacznie lepiej. Jestem bardzo zadowolony z końcowego wyniku - mówił po meczu Isner, który w poniedziałek awansował na najwyższą w karierze, 13. pozycję w rankingu.

Do dalszej fazy pewnie awansował także Raonić, który nie dał szans Serhijowi Stachowskiemu (ATP 68). Kanadyjczyk, który w zeszłym roku po pasjonującym finale uległ Andy'emu Roddickowi, pewnie zmierza po kolejny finał. Triumfator zeszłotygodniowego turnieju w San Jose w obu setach zadowolił się jednym przełamaniem i wygrał 6:4, 6:4. - Czuję, że z meczu na mecz gram lepiej. W zeszłym tygodniu grałem doskonale i cieszę się, że utrzymuję tendencję zwyżkową - komentował Kanadyjczyk.

Ćwierćfinałowym rywalem Łukasza Kubota będzie Benjamin Becker (ATP 284), który wraca po kontuzji i występuje w Memphis dzięki chronionemu rankingowi. Niemiec, znany głównie z tego, że był ostatnim przeciwnikiem Andre Agassiego w karierze, pokonał sensacyjnego pogromcę Andy'ego Roddicka z I rundy, Xaviera Malisse (ATP 75).

Regions Morgan Keegan Championships, Memphis (USA)
ATP World Tour 500, kort twardy w hali, pula nagród 1,155 mln dol.