ATP Acapulco: Ferrer sprawdzi Kubota, Wawrinka wyrównał rachunek z Ferrero

Broniący tytułu David Ferrer (ATP 6) pokonał 6:1, 6:2 nienotowanego w rankingu singlistów Santiago Gonzáleza w I rundzie turnieju ATP World Tour w Acapulco. Rozstawiony z numerem pierwszym Hiszpan o ćwierćfinał meksykańskiej imprezy zagra w środę z Łukaszem Kubotem (ATP 54).

Rafał Smoliński

Ferrer, triumfator dwóch ostatnich edycji turnieju w Acapulco, zmierzył się z Gonzálezem również przed rokiem, a reprezentant gospodarzy ugrał wówczas jedynie cztery gemy. 29-letni Meksykanin nie był we wtorek nawet w stanie powtórzyć zeszłorocznego wyniku i po zaledwie 64 minutach gry uległ 1:6, 2:6 swojemu hiszpańskiemu rówieśnikowi. Tenisista z Walencji wykorzystał cztery z siedmiu okazji na przełamanie, a sam obronił pięć break pointów wypracowanych przez rywala.

Problemy z awansem do 1/8 finału zawodów w Acapulco miał we wtorek rozstawiony z numerem drugim Nicolás Almagro (ATP 12). Hiszpan, zwycięzca meksykańskiej imprezy w latach 2008-2009, potrzebował trzech setów, aby pokonać 6:2, 3:6, 6:2 swojego rodaka Pere Ribę (ATP 92). O ćwierćfinał 26-latek z Murcji powalczy z młodszym od siebie o cztery lata Francuzem Benoît Paire (ATP 99).

Porażki w I rundzie doznał oznaczony numerem trzecim Gilles Simon (ATP 13). 27-letni Francuz kompletnie sobie nie radził podczas całego tournee po krajach Ameryki Łacińskiej i we wtorek drugi raz w ciągu miesiąca musiał uznać wyższość Carlosa Berlocqa (ATP 44). Z meksykańską mączką także po pierwszym spotkaniu pożegnał się rozstawiony z numerem szóstym Juan Mónaco (ATP 23), który skreczował w drugiej odsłonie meczu z Albertem Ramosem (ATP 58).

Wydarzeniem dnia był pojedynek pomiędzy Stanislasem Wawrinką (ATP 29) a Juanem Carlosem Ferrero (ATP 47). 26-letni Szwajcar po dwóch godzinach i 17 minutach gry zwyciężył 2:6, 6:3, 6:4, wyrównując tym samym na 3-3 bilans bezpośrednich spotkań z utytułowanym Hiszpanem. Prawdziwej klęski doznał natomiast inny weteran kortów, Argentyńczyk David Nalbandian (ATP 70), który uległ 2:6, 2:6 Kolumbijczykowi Santiago Giraldo (ATP 80).