ITF Wilno: Polacy w połowie

Tylko dwóch - z czterech - Polaków awansowała do drugiej rundy turnieju z cyklu ITF w Wilnie (z pulą nagród 10 tys. dol.). Dokonali tego: Marcin Gawron i Andrzej Grusiecki. Sztuka ta nie udała się natomiast Andrzejowi Kapasiowi i Mateuszowi Szmiglowi.

Wiktor Miler

Jedynym Polakiem, który nie musiał się do turnieju głównego przebijać przez eliminacje, był Marcin Gawron (591. ATP). Dzięki temu miał on też spośród wszystkich naszych reprezentantów najłatwiejszego rywala, był nim niesklasyfikowany w rankingu ATP Litwin, Tadas Tarasevivius. 20-latek z Nowego Sącza wygrał, ale nie przyszło mu to łatwo, a szczególnie wyrównany był pierwszy set.

Do drugiej rundy awansował również Andrzej Grusiecki (1772. ATP), który pokonał dużo wyżej sklasyfikowanego Urosa Vico (989. ATP). Mimo tak wielkiej różnicy miejsc w światowym rankingu, Polak gładko ograł faworyzowanego Włocha, w całym spotkaniu oddając mu zaledwie dwa gemy.

Andrzej Kapaś (1537. ATP) i Mateusz Szmigiel (1884. ATP) trafili w pierwszej rundzie na rozstawionych zawodników. Kapaś zagrał z Steffano Iannim (538. ATP), a Szmigiel z Gvidasem Sabeckisem (595. ATP). Pierwszy zdołał w całym spotkaniu wygrać zaledwie cztery gemy. Dłużej na korcie przebywał Szmigiel. Po przegraniu pierwszego seta 7:5 wygrał drugiego w takim samym stosunku. Kosztowało go to jednak tak dużo sił, że kolejną partię przegrał gładko, do zera.

W następnej rundzie Gawron zmierzy się z Filippo Leonardim (1177. ATP), a Grusiecki spotka się z Milosem Sekulicem (1504. ATP).