ATP Indian Wells: Đoković w półfinale, choć znów nie zachwycił

Przewodzący w rankingu tenisistów Novak Đoković odprawił w dwóch setach Nicolása Almagro (ATP 12) i już tylko dwa zwycięstwa dzielą go od obrony tytułu w Indian Wells.

Robert Pałuba

Đoković w Indian Wells nie imponuje formą, jednak nijak nie odbija się to na jego skuteczności. Po wczorajszych drobnych kłopotach z Pablo Andújarem (przegrany drugi set), dziś wygrał 6:3, 6:4 z Nicolásem Almagro.

I set to popis nieskuteczności obu graczy. Partię co prawa wygrał lider rankingu, ale na podkreślenie zasługuje co innego. Obaj tenisiści zakończyli seta z... zerową liczbą piłek kończących innych niż asy. Zjawisko w zasadzie niespotykane dobitnie obrazujące poziom widowiska.

W II secie, w którym zawodnicy postanowili zatrzeć wrażenie pozostawione po premierowej odsłonie, Almagro dzielnie bronił się przed nacierającym Serbem, jednak ostatecznie pękł przy stanie 4:4 i oddał serwis. Đoković chwilę później zakończył spotkanie przy pierwszej piłce meczowej.

Rywalem mistrza Australian Open w meczu o finał będzie zwycięzca pojedynku pomiędzy Johnem Isnerem i Gillesem Simonem. Czwartkowy ćwierćfinał był 14. wygranym meczem Serba w sezonie. Jedyną porażkę poniósł w półfinale turnieju w Dubaju z Andym Murrayem.