Challenger Marrakesz: Koniec marokańskiej przygody Gawrona

Janez Semrjac pokonał Marcina Gawrona 6:4, 6:3 w I rundzie kwalifikacji do rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP Challenger w Marrakeszu.

W tym artykule dowiesz się o:

Turniej w Marrakeszu zaliczany jest do corocznie rozgrywanego cyklu zawodów na cześć panującego obecnie w Maroku Mohammeda VI. W jego skład wchodzą również imprezy w Meknes, Casablance oraz Rabacie. Zwieńczeniem całego cyklu są kwietniowe zawody rangi ATP World Tour 250 w Casablance, rozgrywane na cześć Hassana II, ojca aktualnie panującego w Maroku monarchy.

Turnieje te były podzielone na dwie części, najpierw rozegrano zawody w Meknes i Casablance, a następnie był tydzień przerwy. W tych dwóch turniejach Gawron pokazał się z bardzo dobrej strony. Przebrnął przez eliminacje w obu przypadkach. W Meknes wyeliminował Guillermo Olaso, a przegrał z Aljazem Bedene po trzysetowej walce. W Casablance wyeliminował wyżej notowanego Gerarda Granollersa i uległ Ivo Minarowi. Po tygodniowej przerwie powrócił na afrykański kontynent i w Rabacie przegrał z Gianlucą Naso. Wyczyn ten powtórzył w Marrakeszu, gdzie niespodziewanie pokonał go Janez Semrjac.

Słoweniec jest notowany na 695. miejscu w rankingu ATP, choć był już na 328. miejscu w 2009 roku. Zdobył cztery tytuły w turniejach ITF na kortach ziemnych w latach 2008-2009. Zawody w Marrakeszu są jego czwartym występem w tym sezonie.

Pierwszą partię dość niefortunnie Polak zakończył podwójnym błędem serwisowym. W drugim secie męczył się już od początku, musiał bronić break pointy. W trzecim gemie przełamał rywala, ale Semrjac błyskawicznie odrobił straty. Szybko wyszedł na prowadzenie 5:2, Polak obronił jeszcze dwie piłki meczowe przy swoim serwisie, ale urodzony w Ljubljanie tenisista w ostatnim gemie nie dał już sobie wydrzeć zwycięstwa. Semrjac zaserwował dziewięć asów, a po pierwszym trafionym podaniu przegrał tylko pięć piłek. Nowosądeczanin czterokrotnie stracił podanie i serwował słabiej niż zwykle.

Circuit International de Tennis Sa Majesté Le Roi Mohammed VI, Marrakesz (Maroko) ATP Challenger Tour, kort ziemny, pula nagród 30 tys. euro sobota, 17 marca