Challenger Guadalajara: Porażka Bednarka i Charroin po festiwalu podwójnych błędów

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Tomasz Bednarek i Olivier Charroin przegrali z Jamesem Cerretanim i Adilem Shamasdinem 6:7(5), 1:6 w finale rozgrywanego na kortach twardych turnieju w Guadalajarze. Obie pary w trakcie całego spotkania popełniły łącznie 20 podwójnych błędów serwisowych.

Tomasz Bednarek po raz trzeci w tym sezonie, a po raz piąty ogólnie zdecydował się wystąpić wspólnie z Olivierem Charroin. Francuz jest obecnie wyżej notowany od Polaka w deblowym rankingu, zajmuje 101. miejsce, natomiast Bednarek jest 141. Finał w Guadalajarze był ich drugim najlepszym wspólnym wynikiem. W tym sezonie przegrali po trzysetowej batalii w halowym turnieju w Wolfsburgu z Laurynasem Grigelisem i Uladzimirem Ignatikiem.

Finałowe spotkanie obie pary rozpoczęły od pewnych zwycięstw przy własnych gemów serwisowych. Chwilę później Tomasz Bednarek stracił swoje podanie. Trzy kolejne gemy Cerretaniego i Shamasdina kończyły się dopiero po równowagach, a Polak i Francuz nie potrafili wykorzystać break pointów. Ostatecznie w końcu przełamałi rywali i doszło do tie breaka. Obie pary nie osiągały większych przewag, ale pierwszego setbola uzyskali Cerretani i Shamasdin i po banalnym błędzie przy siatce Francuza, wykorzystali go i wygrali pierwszą partię.

W drugim secie duet polsko-francuski szybko stracił serwis i grali gorzej niż w pierwszej partii. Parady Charroina przy siatce kończyły się bez punktu, a Bednarek w jednym ze swoich gemów popełnił dwa podwójne błędy serwisowe. Cerretani i Shamasdin wykorzystali czwartą piłkę meczową po błędzie rywali.

Obie pary nie zachwycały serwisem. Zwycięzcy popełnili 13 podwójnych błędów serwisowych, a Bednarek i Charroin zanotowali 45 procent skuteczności pierwszego podania, co pozwoliło parze amerykańsko-kanadyjskiej na trzy przełamania. Dla Cerretaniego to dziesiąty tytuł w karierze (siedem ATP Challenger Tour, trzy ATP Tour), a dla jego partnera siódmy (w tym jeden w zawodach rangi ATP Tour). Bednarek i Charroin zainkasowali 3600 dolarów (do podziału) i po 60 punktów do rankingu ATP. Francuzowi ten zastrzyk punktowy pozwoli na wejście (a właściwie powrót) do pierwszej setki rankingu i osiągnięcie najlepszego miejsca w karierze.

Aeroméxico Jalisco Open, Guadalajara (Meksyk) ATP Challenger Tour, kort twardy, pula nagród 100 tys. dol. niedziela, 18 marca

finał gry podwójnej:

James Cerretani (USA, 1) / Adil Shamasdin (Kanada, 1) - Tomasz Bednarek (Polska, 3) / Olivier Charroin (Francja, 3) 7:6(5), 6:1

Źródło artykułu: