WTA Miami: Radwańska straciła dwa gemy

Agnieszka Radwańska (WTA 5) pokonała Madison Keys (WTA 275) 6:1, 6:1 i awansowała do III rundy turnieju Sony Ericsson Open rozgrywanego na kortach twardych w Miami.

Polka w każdym z sześciu tegorocznych turniejów dochodziła co najmniej do ćwierćfinału. Bilans jej spotkań to teraz 21-4 (przegrywała jedynie z Wiktorią Azarenką). Krakowianka w Miami gra po raz szósty, dwa razy udało się jej dojść do ćwierćfinału, a przed 1/8 odpadła tylko raz, gdy w 2008 roku na otwarcie przegrała z Michelle Larcher de Brito. Mieszkająca w Boca Raton na Florydzie 17-letnia Keys w Sony Ericsson Open gra po raz drugi, w ubiegłym sezonie będąc notowana na 421. miejscu w I rundzie przegrała z Patty Schnyder w tie breaku III seta.

W gemie otwarcia I seta Radwańska uzyskała trzy break pointy po podwójnym błędzie Keys i wykorzystała drugiego z nich. W trzecim gemie Amerykanka miała 40-0 i udało się jej otworzyć konto, ale po grze na przewagi. W piątym gemie reprezentantka gospodarzy od 15-40 zdobyła trzy punkty, ale Isia dopięła swego i podwyższyła na 4:1. W szóstym gemie Keys, która w I rundzie wyeliminowała Magdalénę Rybárikovą, po raz pierwszy udało się doprowadzić do równowagi przy podaniu Radwańskiej, ale ta na nic więcej nastolatce nie pozwoliła. Walcząca o każdy punkt Amerykanka w siódmym gemie odparła dwa setbole przy 15-40, ale Polka uzyskała trzeciego, a seta po 32 minutach zakończył podwójny błąd tenisistki z Boca Raton.

W drugim gemie II seta Keys przy break poincie zrobiła podwójny błąd, podobnie jak na zakończenie czwartego gema, którego przegrała po długiej grze na przewagi. W szóstym gemie Amerykanka wróciła z 15-30 otwierając i jednocześnie zamykając swój dorobek w II partii. Spotkanie Radwańska zakończyła w siódmym gemie wykorzystując pierwszego meczbola. W trwającym 62 minuty meczu Polka straciła tylko cztery punkty przy swoim pierwszym podaniu oraz wykorzystała pięć z 11 break pointów. Kolejną rywalką krakowianki będzie Hiszpanka Silvia Soler (WTA 72), która pokonała Kaię Kanepi (WTA 34) 7:5, 6:3.