WTA Charleston: Liderki rankingu za mocne dla Jans-Ignacik

Na ćwierćfinale zakończyła tegoroczny występ w Charleston Klaudia Jans-Ignacik. W parze z Ałłą Kudriawcewą nie sprostały liderkom światowego rankingu, Liezel Huber i Lisie Raymond.

Robert Pałuba

Polka i Rosjanka nawiązały wyrównaną walkę tylko w I secie opóźnionego przez deszcz ćwierćfinałowego pojedynku w Charleston. Jans-Ignacik i Kudriawcewa jako pierwsze przełamały przeciwniczki i wyszły na prowadzenie 3:2. Liderki rankingu zdołały jednak odrobić stratę trzy gemy później i wyrównały na 4:4, a przy 6:5 wywalczyły decydującego breaka, wygrywając seta 7:5.

II partia była już jednostronna. Amerykanki szybko objęły prowadzenie 3:0. Duet polsko-rosyjski jeszcze nawiązał walkę, goniąc rywalki na 2:3, ale były to ich ostatnie gemy w meczu i przegrały seta 2:6.

Family Circle Cup
, Charleston (USA)
WTA Tour Premier, kort ziemny, pula nagród 740 tys. dol.
piątek, 6 kwietnia

ćwierćfinał gry podwójnej:

Liezel Huber (USA, 1) / Lisa Raymond (USA, 1) - Klaudia Jans-Ignacik (Polska) / Ałła Kudriawcewa (Rosja) 7:5, 6:2