WTA Madryt: Pechowe losowanie, Rosolska i Klepac już poza turniejem

Gisela Dulko i Paola Suarez wyeliminowały Alicję Rosolską i Andreję Klepac wygrywając 6:2, 7:5 w I rundzie turnieju rozgrywanego na kortach ziemnych w Madrycie.

Dominika Pawlik

Dwa tygodnie temu w Stuttgarcie z utytułowanymi deblistkami z Ameryki Południowej miała okazję zagrać Klaudia Jans-Ignacik w duecie z Shuai Zhang, para polsko-chińska walczyła dzielnie, przegrały 4:6, 3:6. Rosolska i Klepac miały grać przeciwko Argentynkom podczas II rundy w Miami, ale ostatecznie poddały mecz. Od tego momentu nie wygrał ani jednego meczu. Duet polsko-słoweński próbował swoich sił na kortach ziemnych w Charleston i wspomnianym Stuttgarcie. Pechowe losowania i słabsza postawa sprawiły, że tenisistki nie od walkowera w Miami nie wygrały chociażby seta. Rosolska próbowała obronić tytuł w Budapeszcie, ale niestety nie z Anabel Mediną, a z Akgul Amanmuradovą. Zawodniczki przegrały już w I rundzie.

Rosolska i Klepac zgodnie straciły swoje podania już na początku meczu, Argentynki prowadziły z podwójnym przełamaniem. Polka i Słowenka odrobiły część strat, ale nie zdołały wyrównać stanu seta, Dulko i Suárez dołożyły jeszcze jednego breaka i wygrały pierwszą partię 6:2. W drugiej odsłonie spotkały się z większym oporem rywalek. Do stanu 5:5 obie pary miały po jednym przełamaniu na koncie. W jedenastym gemie Rosolska i Klepac straciły podanie. Miały trzy szanse na odrobienie strat, ale żadnej z nich nie wykorzystały i Argentynki mogły cieszyć się ze zwycięstwa. Mecz trwał 75 minut.

Mutua Madrid Open, Madryt (Hiszpania)
WTA Premier Mandatory, kort ziemny, pula nagród 3,755 mln euro
poniedziałek, 7 maja

I runda gry podwójnej:

Gisela Dulko (Argentyna) / Paola Suárez (Argentyna) - Alicja Rosolska (Polska) / Andreja Klepac (Słowenia) 6:2, 7:5