Roland Garros: Turniej debla już bez Polek, Radwańska odpadła w II rundzie

Agnieszka Radwańska i Andżelika Kerber odpadły w II rundzie wielkoszlemowego turnieju debla na kortach Rolanda Garrosa w Paryżu. Polka i Niemka przegrały z Francescą Schiavone i Flavią Pennettą 6:3, 4:6, 2:6.

W turnieju debla nie ma już Polek, w I rundzie odpadły Jans, Rosolska i Ula Radwańska. Dla Agnieszki Radwańskiej, która w środę w turnieju singlowym pokonała Venus Williams (6:2, 6:3), był to szósty deblowy turniej w sezonie. Polka dwa mecze wygrała jedynie w Australian Open, gdy w parze z Hantuchovą doszła do III rundy. Najlepszym wynikiem krakowianki w Wielkim Szlemie w grze podwójnej pozostaje półfinał Australian Open 2010 i US Open 2011. W Rolandzie Garrosie Isia dwa razy doszła do ćwierćfinału (2009, 2010).

W I secie Radwańska i Kerber od 3:3 zdobyły trzy kolejne gemy. W II partii Włoszki odskoczyły na 4:1, polsko-niemiecka para zaczęła odrabiać straty, ale końcówka należała do rywalek. W decydującej partii tenisistki z Półwyspu Apenińskiego błyskawicznie odskoczyły na 5:0. Radwańska i Kerber zdobyły dwa kolejne gemy, ale na pościg było już za późno. W trwającym jedną godzinę i 45 minut spotkaniu Pennetta (mistrzyni Australian Open 2011 w parze z Dulko) i Schiavone (triumfatorka Rolanda Garrosa 2010 w singlu i finalistka 2008 w deblu) wykorzystały pięć z ośmiu break pointów, a przy swoim pierwszym podaniu zgarnęły 34 z 48 punktów.

Radwańska i Kerber pozostają w turnieju singla. Krakowianka w piątek w walce o 1/8 finału spotka się z mistrzynią imprezy z 2009 roku Kuzniecową (drugi mecz od godz. 11:00 na korcie Philippe'a Chatrier). Niemka z kolei w ostatnim meczu na korcie 1. ponownie spotka się z Pennettą.

Roland Garros, Paryż (Francja)
Wielki Szlem, kort ziemny, pula nagród w deblu kobiet 1,484 mln euro
czwartek, 31 maja

II runda gry podwójnej:

Flavia Pennetta (Włochy) / Francesca Schiavone (Włochy) - Agnieszka Radwańska (Polska) / Andżelika Kerber (Niemcy) 3:6, 6:4, 6:2