Challenger Koszyce: Bednarek i Kowalczyk ponownie razem i znów wygrywają

Tomasz Bednarek i Mateusz Kowalczyk wygrali wspólnie pierwsze spotkanie po dłuższej przerwie w cyklu ATP Challenger podczas turnieju rozgrywanego w Koszycach.

Dominika Pawlik

Tomasza Bednarka i Mateusza Kowalczyka dzieli sześć lat. Na koncie mają pięć deblowych tytułów w zawodach ATP Challenger, finał zawodów ATP w Belgradzie, występ podczas Wielkiego Szlema oraz mnóstwo zdobytych punktów. Mimo tego, że współpraca układała się bardzo dobrze, rozstali się miesiąc po Wimbledonie w 2010 roku. Powrócili do siebie w maju 2011 roku, wywalczyli dwa finały i ponownie zrobili sobie małą przerwę, po której grali wspólnie jeszcze miesiąc, do końca 2011 roku. - Chcieliśmy spróbować czegoś innego, może wkradła się jakaś monotonia. Dalej jesteśmy dobrymi przyjaciółmi - powiedział Bednarek o rozstaniu. Polacy wystąpili po półrocznej przerwie w turnieju ITF w Sobocie, w którym ostatecznie zwyciężyli. - Stwierdziliśmy, że warto zagrać razem jeden mniejszy turniej. A co będzie dalej? Jeszcze nie wiem, czy będę grał z Olivierem Charroinem. Na razie gram z nim, ale sprawa jest otwarta - dodał Bednarek.

Bednarek i Kowalczyk postanowili walczyć o punkty wspólnie, bo Charroin ze względu na wyższy ranking chciał wystąpić na Wimbledonie. Tenisista Górnika Bytom w piątek wywalczył tytuł w zawodach ITF na swoich kortach. Pierwotnie mecz pary rozstawionej z numerem 3. z duetem występującym dzięki dzikiej karcie miał zostać rozegrany we wtorek, ale został przesunięty przez opady deszczu na środę. Zmieniono też kort, bo pojedynek był zaplanowany na korcie centralnym. Bednarek i Kowalczyk swój pierwszy mecz po dłuższej przerwie w ATP Challenger wygrali w trzech setach z Patrikiem Fabianem i Jiřím Veselý. W super tie breaku przegrali zaledwie jedną piłkę przy swoim podaniu i do samego końca zachowali zimną krew.

W ćwierćfinale przeciwnikami polskiej pary będą Aljaz Bedene i Andrej Martin, którzy w I rundzie również w trzech setach uporali się ze swoimi rywalami.

W Koszycach występował także Marcin Gawron. Polski tenisista po przejściu eliminacji przegrał w I rundzie z Damirem Dżumhurem. Miał także wystąpić w grze podwójnej z Ivo Minářem, ale para poddała mecz walkowerem. Czech tego samego dnia rozegrał dwa mecze singlowe i zrezygnował z dalszej gry z powodu urazu pleców.

Kosice Open, Koszyce (Słowacja)
ATP Challenger Tour, kort ziemny, pula nagród 30 tys. euro
środa, 13 czerwca

I runda gry podwójnej:

Tomasz Bednarek (Polska, 3) / Mateusz Kowalczyk (Polska, 3) - Patrik Fabian (Słowacja, WC) / Jiří Veselý (Czechy, WC) 3:6, 6:1, 10-8

Juraj Simcak (Słowacja, WC) / Dominik Sproch (Słowacja, WC) - Marcin Gawron (Polska) / Ivo Minář (Czechy) walkower