WTA Eastbourne: Radwańska faworytką, Jans-Ignacik i Rosolska odpadły w eliminacjach

Agnieszka Radwańska jest jedyną polską reprezentantką w singlu w turnieju w Eastbourne, który rozpocznie się w poniedziałek. Klaudia Jans-Ignacik i Alicja Rosolska przegrały w I rundzie kwalifikacji.

Dominika Pawlik

Polskie deblistki po nieudanym pierwszym tegorocznym wspólnym starcie w Birmingham, postanowiły powalczyć w eliminacjach do singlowego turnieju w Eastbourne. Klaudia Jans-Ignacik w dwóch krótkich setach uległa rozstawionej z numerem 3. Francuzce Stephanie Foretz Gacon 3:6, 2:6. Alicja Rosolska trafiła na Paulę Ormaecheę, która zadebiutowała na nawierzchni trawiastej w zawodach rangi WTA w zeszłym tygodniu w Birmingham. Mecz był bardzo zacięty i zakończył się po trzech tie breakach, Rosolska w drugim secie nie wykorzystała dwóch meczboli.

Agnieszka Radwańska jest najwyżej rozstawioną zawodniczką w Eastbourne. W I rundzie zmierzy się z Cwietaną Pironkową, będzie to ich dziesiąte starcie, Bułgarce udało się zwyciężyć tylko raz podczas eliminacji do halowego turnieju w Paryżu. W II rundzie rywalką Polki może być Carla Suárez lub... Petra Cetkovská, z którą Isia jeszcze nigdy nie wygrała.

Obsada w Eastbourne jest bardzo silna, oprócz Radwańskiej wystąpią między innymi: Petra Kvitová, Karolina Woźniacka, Marion Bartoli oraz Andżelika Kerber.

AEGON International, Eastbourne (Wielka Brytania)