Challenger Scheveningen: Janowicz lepszy od kolejnego Holendra

Jerzy Janowicz pokonał Boya Westerhofa w 6:4, 6:3 w II rundzie turnieju rozgrywanego na kortach ziemnych w Scheveningen. Łodzianin jest najwyżej rozstawionym tenisistą w turnieju.

Dominika Pawlik

Jerzy Janowicz w I rundzie stracił seta, ale w czwartek nie miał większych problemów z pokonaniem rywala i po 66 minutach gry awansował do ćwierćfinału. Jego rywalem był 26-letni reprezentant gospodarzy - Boy Westerhof. Holenderski zawodnik jeszcze nie mierzył się z polskim tenisistą na zawodowych kortach, aktualnie zajmuje 265. miejsce w rankingu ATP. Po zawodach w Scheveningen powinien awansować na najwyższą lokatę w karierze.

Pierwszy set był wyrównany, obaj tenisiści wygrywali swoje podania, ale dużo pewniej czynił to Janowicz. W końcu w siódmym gemie wykorzystał szansę i przełamał niżej notowanego rywala, chwilę później szybko przypieczętowując wygraną w pierwszym secie.

Druga partia rozpoczęła się podobnie, pierwsze dwa gemy powędrowały na konto serwujących, ale niespodziewanie Westerhof wykorzystał pierwszego (i zarazem ostatniego) break pointa w meczu i przełamał łodzianina. Polak błyskawicznie odrobił straty i wygrał pięć kolejnych gemów z rzędu, tym samym zwyciężając w całym spotkaniu. W końcówce meczu Holender próbował jeszcze ryzykować przy returnie, ale nie miał ku temu zbyt wielu okazji, bo Janowicz znakomicie serwował.

W całym meczu polski zawodnik zaserwował 11 asów, ale popełnił także trzy podwójne błędy serwisowe. Po trafionym pierwszym podaniu przegrał zaledwie dwa punkty. Westerhof słabo serwował, skuteczność na poziomie 46 procent była zbyt niska, by móc powalczyć ze świetnie dysponowanym Janowiczem.

Kolejnym rywalem Polaka będzie Yannick Mertens, który w trzech setach uporał się z rozstawionym z numerem 8. Janem Mertlem. Będzie to pierwsze starcie polskiego zawodnika z Belgiem.

Zarówno Jerzy Janowicz, jak i Boy Westerhof w przyszłym tygodniu wystąpią w turnieju na kortach Olimpii - Poznań Open.