ATP Hamburg: Faworyci w półfinałach, ósma wygrana z rzędu Cilicia

Wszystkie piątkowe ćwierćfinały w Hamburgu rozstrzygnęły się w dwóch setach. W najciekawszym pojedynku rozstawiony z numerem pierwszym Nicolas Almagro pokonał 7:5, 7:5 Philippa Kohlschreibera.

Robert Pałuba

Rozstawiony z numerem pierwszym Nicolás Almagro kontynuuje znakomite występy. Po finale turnieju w Båstad, bez straty seta wygrał trzy kolejne pojedynki w Hamburgu, pokonując w piątek Philippa Kohlschreibera 7:5, 7:5 w 1h37'. Tylko jedno zwycięstwo dzieli hiszpańskiego zawodnika od piątego finału w bieżącym sezonie.

Półfinałowym przeciwnikiem Hiszpana będzie Juan Mónaco. Argentyńczyk odniósł przekonujące zwycięstwo 6:3, 7:5 nad Jérémym Chardym, a w pojedynku zanotował aż 76 procent trafionych pierwszych serwisów. Była to piąta wygrana Mónaco z Francuzem i argentyński zawodnik powalczy o czwarty finał w sezonie (wygrane w Viña del Mar i Houston, przegrana w ubiegłym tygodniu w Stuttgarcie). Almagro i Mónaco zmierzą się po raz siódmy. Hiszpan wygrał cztery z dotychczasowych pojedynków, ale w ostatniej konfrontacji górą był Argentyńczyk.

W dolnej części drabinki pierwszym półfinalistą został Tommy Haas, który wyrównał swój najlepszy wynik w Hamburgu (sprzed 15 lat). Były wicelider rankingu, który w ostatnich miesiącach ponownie prezentuje się bardzo dobrze (wygrał m.in. turniej w Halle, pokonując w finale Rogera Federera), a w piątek zaskakująco łatwo pokonał Floriana Mayera. Starszy z Niemców odniósł komfortowe zwycięstwo 6:1, 6:4 ani razu nie tracąc podania i podniósł bilans spotkań z Mayerem na 4-0. Piątkowa wygrana umożliwi Haasowi powrót do czołowej "40" zawodowego rankingu.

Ostatnim zawodnikiem, który powalczy o finał będzie Marin Čilić. Chorwat odniósł ósme zwycięstwo z rzędu (w minionym tygodniu wygrał turniej w Umag), a w ćwierćfinale uporał się 6:4, 7:6(5) z Albertem Ramosem. Čilić i Haas grali już ze sobą w tym roku - w Monachium górą 6:3, 6:4 był reprezentant Chorwacji.