WTA Cincinnati: Kvitova ostatnią półfinalistką, o finał zmierzy się z Kerber

Petra Kvitova (WTA 5) pokonała Anastazję Pawluczenkową (WTA 23) i awansowała do półfinału turnieju Western & Southern Open rozgrywanego na kortach twardych w Cincinnati.

Dla Petry Kvitovej to ósmy wygrany mecz z rzędu, w poniedziałek triumfowała w Montrealu. W trwającym jedną godzinę i 45 minut spotkaniu Pawluczenkowa popełniła 10 podwójnych błędów, a Czeszka zaliczyła trzy przełamania (wszystkie w I secie). O 11. finał w karierze mistrzyni Wimbledonu 2011 zagra z Andżeliką Kerber (WTA 7), która zakończyła serię 19 wygranych spotkań z rzędu Sereny Williams. Kvitová z Niemką grała dwa razy, oba mecze odbyły się w tym roku na korcie ziemnym i tenisistki podzieliły się wygranymi.

Pawluczenkowa w piątek na kort wychodziła dwa razy, wcześniej dokończyła przerwany w czwartek z powodu deszczu mecz z Karoliną Woźniacką i wygrała 12. mecz od czerwca, podczas gdy pierwszą część sezonu zamknęła bilansem spotkań 7-15. Kvitová pokonała Rosjankę po raz drugi w sezonie (Rzym - kort ziemny) i po raz czwarty w szóstym meczu.