WTA Seul: Jednostronny finał dla Woźniackiej, która zdobyła 19. tytuł w karierze

Karolina Woźniacka wygrała turniej WTA na kortach twardych w Seulu. W finale Dunka rozbiła Kaię Kanepi 6:0, 6:1 i zdobyła pierwszy tytuł w sezonie.

Było to drugie spotkanie obu tenisistek w sezonie - w III rundzie Rolanda Garrosa w trzech setach lepsza była Estonka. Łączny bilans ich pojedynków to teraz 4-2 dla Dunki. Karolina Woźniacka (WTA 11), która w tym roku odpadła w I rundzie Wimbledonu i US Open, zdobyła pierwszy tytuł w sezonie (bilans jej wszystkich finałów to 19-11). To czwarty jej triumf w Azji (dwukrotnie wcześniej wygrywała w Tokio i raz w Pekinie). To pierwsza turniejowa wiktoria duńskiej byłej liderki rankingu od sierpnia 2011 roku, gdy była najlepsza w New Haven. Dla rozgrywającej pierwszy turniej od czasu Rolanda Garrosa (obustronna kontuzja Achillesa) Kai Kanepi (WTA 16) był to trzeci finał w 2012 roku (wygrała imprezy w Brisbane i Estoril) i siódmy w karierze (bilans 3-4).

W I secie Woźniacka szybko odskoczyła na 4:0, a jedyne kłopoty miała w szóstym gemie, w którym obroniła cztery break pointy (dwa przy 15-40) i były to jedyne okazje na przełamanie, jakie w całym meczu miała Estonka. W siódmym gemie Kanepi nie wykorzystała prowadzenia 40-15 i Dunka wykorzystując drugiego setbola zamknęła tę partię. W II secie Estonka zdobyła tylko siedem z 31 punktów i po 62 minutach było po meczu. W całym spotkaniu Woźniacka przegrała tylko jedną piłkę przy swoim pierwszym podaniu oraz zdobyła 20 z 28 punktów przy drugim serwisie rywalki. Była liderka rankingu wykorzystała sześć z 12 break pointów.

Kolejnym przystankiem dla obu tenisistek będzie Tokio, gdzie zagrają w rozpoczętym w niedzielę turnieju rangi Premier 5 Toray Pan Pacific Open (pula nagród 2,168 mln dolarów) - obie znalazły się w tej samej ćwiartce. Rozstawiona z numerem 10. Woźniacka w I rundzie spotka się z Serbką Bojaną Jovanovski, a pierwszą rywalką Kanepi (nr 15.) będzie Hiszpanka Silvia Soler.