KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Radwańska: Nie mam szans, by być wyższa i zyskać więcej mięśni

- Nie będę już wyższa, ani nie zyskam więcej mięśni, ale moje warunki fizyczne pozwalają mi dobrze poruszać się po korcie - mówi Agnieszka Radwańska w rozmowie z miesięcznikiem "Il Tennis Italiano".

Krzysztof Straszak
Krzysztof Straszak

Trzecia rakieta świata charakteryzuje rodzimy tenis. - Szczerze mówiąc - zaczyna - Polska nigdy wcześniej nie miała wielkich tenisistów - tu redaktor wywiadu zauważa, że Isia jest zbyt młoda, by pamiętać Jędrzejowską i Fibaka - i nawet nie ma ich teraz, kiedy sama, myślę, przykładam się do tworzenia historii.

Mówi o swoim Krakowie. Nie ma tam poważnej infrastruktury tenisowej, ale jest wizytówką Polski: - Jest jej najpiękniejszym miastem. Jest wspaniały, z mnóstwem rzeczy do zobaczenia, warto go odwiedzić. Jestem przekonana, że Włosi, którzy tam byli, myślą tak samo, bo paru znam i powiedzieli, że się w Krakowie zakochali.

Zapytana o stosunek do Rzymu, Radwańska przypomina imię, jakie otrzymała na chrzcie: Roma. - Niemieckie, rzadkie nawet tam -  wyjaśnia - bardzo podobało się mojemu ojcu.

W rozmowie Polki z włoskimi mediami nie mogło zabraknąć kwestii Jana Pawła II: - Pamiętam go jako najlepszą osobę na świecie - mówi Radwańska. - Zrobił tak wiele, by panował pokój, o który walczył przez całe swoje życie. Tu pada pytanie o to, czy jest wierząca: - Tak, jestem katoliczką.

Radwańska jest przekonana, że w zawodowym tenisie na najwyższym poziomie są możliwe prawdziwe przyjaźnie, na co sama ma być dowodem. - Zależy to tylko od człowieka, czy jest w stanie odseparować tenis od życia prywatnego. Jeśli ma się przyjaciółkę tenisistkę, to prędzej czy później, spotka się ją na korcie, i wtedy trzeba zrobić wszystko, by z nią wygrać, a potem znów wrócić do poprzedniego stanu. Przyjaźń będzie istniała, jeżeli będzie się w stanie odróżnić te dwa momenty.

Polub Tenis na Facebooku
Zgłoś błąd
Il Tennis Italiano
Komentarze (152)
 • ka Zgłoś komentarz
  To samo dotyczy Agnieszki. Ona, Errani, Bartoli i Andzia Kerber to w tym sezonie istne stachanówki !
  • ka Zgłoś komentarz
   Właśnie , Matyldo ! Ja po cichu liczę jedynie na Bartoli, bo zawzięta z niej wojowniczka! , co bardzo mi się podoba. Ale muszę też liczyć się z takimi faktami, jak ten : - ile
   Czytaj całość
   turniejów w tym sezonie rozegrała Bartoli a ile Wikta ? - ile meczy ? Ta ilośc niestety ROBI RÓŻNICĘ.
   • ka Zgłoś komentarz
    Nie wiem, czy możemy jeszcze liczyć na miłe niespodzianki. Ja sądzę, że efekt finałowy będzie taki, że turniej w Pekinie wygra (jak sama nazwa wskazuje :) Wiktoria. Nie wiem tylko czy
    Czytaj całość
    z Maszą
    • Zielonamatylda Zgłoś komentarz
     Plan cwiercfinalow na jutro: Diamond Court: nie przed 9.00 M.Szarapowa - A. Kerber nastepnie : A. Radwanska - N. Li Lotus Court : g.6.30 V. Azarenka - R. Oprandi nie przed 13.30 M. Bartoli - C.
     Czytaj całość
     Suarez Navarro
     • Raf123 Zgłoś komentarz
      Jaka osobowość taki wywiad! Jak ktoś gra w tenisa i nie wie nic o historii tenisa to lekko żenujące! Na temat Rzymu też wiele powiedziała. Może miała też koszulkę z napisem Amor i
      Czytaj całość
      powiedziała do redaktora nie widzi Pan zwiazku ? Czytane wspak daje Rzym. Szkoda, ze nie padło pytanie za ile zagra przed polskimi kibicami ? 3 lata temu było to 50 tys. $ ale teraz pewnie stawka wzrosła?
      • RobertW18 Zgłoś komentarz
       Coraz więcej jest takich jak ort222, wyuczonych "nowomowy" a niechętnych do myślenia i rozróżniania np. pomiędzy obywatelstwem i narodowością. USA i ZSRR chciały wprowadzać "naród
       Czytaj całość
       amerykańki" (choć przecież Amerykanami są i Kanadyjczycy, i Meksykanie, i Kolumbijczycy etc.) i "naród radziecki" (choć w tym państwie obywatelami byli i Rosjanie, i Ukraińcy, i Żydzi, i Uzbekowie, i Polacy etc.). Takie "nowoczesne" pomysły wbija się teraz do głowy młodym "Europejsikom", a niektórzy dostają pomieszania i w całości europejskiej dostrzegają tylko różnice "administracyjne" niby landów UE. Dla nich Polak - to ten, kto żyje jako obywatel pod administracyjną władzą landu polskiego, "Polandu". Niektórym zaś wydaje się, że wystarczy powiedzieć, że jest się Polakiem i to rozstrzyga. Obie odmiany chcą przynależność narodową widzieć wyłącznie dzięki ludzkiemu postanowieniu: bądź urzędnika, bądź siebie samego. Im bardziej kto bezmyślny, tym bardziej będzie wypisywał wielką czcionką swoje hasełka, równania etc. Pozdr. PS. P. Woźniacka ten znaczek "duński" dostała od swojego narzeczonego, więc go nosi. Narzeczony jest zapewne dostrzegł, że jest pewne podobieństwo (jakby "odwrotne") tego znaku do znaku unionistów, którzy są mu bliscy. P. Woźniacka mówiła, że czuje się i Polką, i Dunką, ale z charakteru - Polką.
       • ort222 Zgłoś komentarz
        Jesli istnieje panstwo polskie i nie ma zadnych przeszkod aby je reprezentowac, to zawsze PANSTWO = NARODOWOSC, ZADNE PANSTWO BEZ NARODOWOSCI NIE ISTNIEJE I NIE MOZE SIE ROZWIJAC, OBYWATELSTWO =
        Czytaj całość
        NARODOWOSC, NARODOWOSC I PANSTWOWOSC to jedno i to samo, mozna mowic tylko o polskich korzeniach, czy pochodzeniu rodzicow, ale to dla mnie nie zadnego znaczenia, to sa juz sprawy prywatne rodziny i znajomych. Poalakmi sa rowniez ludzie obcego pochodzenia, czy z obcymi korzeniami.
        • crzyjk Zgłoś komentarz
         Miał być ponoć mecz Agi z Shuai i może być, ale nie dziś. ps. komuś się chyba na żarty zebrało :)
         • Lajans1 Zgłoś komentarz
          "Agnieszka też urodziła się w Niemczech i świadomie Radwańscy po kilku latach wrócili do Polski" To Urszula urodziła się w Niemczech w Ahaus.
          • Ten Sybil Zgłoś komentarz
           Różowe tenisóweczki z niebieskimi wygrywają!! :)))
           • ka Zgłoś komentarz
            Kerber reprezentuje Niemcy , ma niemieckie obywatelstwo tak jak jej rodzice i tak jak jej rodzice jest Polka. Obywatelstwo mozna zmienic - pochodzenia nie ! wiec nie wiem o co sie tak
            Czytaj całość
            wsciekasz, ort222. Ja nie mam problemu z tym, ze Andzie reprezentuje Niemcy tak jak tez , ze Karo reprezentuje Danie. zupełnie rozumiem Karoline, gdy prosi by w kraju jej POCHODZENIA pisano i wymawiano jej nazwisko po polsku. Dla nich i dla Sabiny Lisickiej język polski był z naturalnych wzgledow pierwszym językiem. Wszystkie natomiast musialy i okreslily sie PANSTWOWO i ich wybor jest zrozumialy i oczywisty. Ale to nie powód, by odmawiać im polskiej NARODOWOSCI, która nie jest mniej POLSKA niż twoja czy moja. I na tym kończę te dyskusje.
            • Lajans1 Zgłoś komentarz
             To jej drugie Imię.
             • Lajans1 Zgłoś komentarz
              Literówka.
              Zobacz więcej komentarzy (27)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×