ATP Moskwa: Bellucci i Seppi bez straty seta, Dołgopołow zmarnował cztery meczbole

Najwyżej rozstawiony Ołeksandr Dołgopołow już po pierwszym spotkaniu pożegnał się z turniejem ATP World Tour 250 rozgrywanym w Moskwie. Ukrainiec nie wykorzystał aż czterech piłek meczowych.

Rafał Smoliński

Pogromcą notowanego aktualnie na 21. miejscu w świecie Ołeksandra Dołgopołowa okazał się Edouard Roger-Vasselin. Francuz dostał się do głównej drabinki singla poprzez eliminacje, w finale których okazał się lepszy od Michała Przysiężnego. Czwartkowe spotkanie reprezentanta Trójkolorowych z Ukraińcem trwało 143 minuty i zakończyło się zwycięstwem tego pierwszego 6:3, 5:7, 7:6(6).

- Czasem wygrywasz mając piłki meczowe, a czasem przegrywasz po ich zmarnowaniu, taki właśnie jest tenis. Prawdopodobnie popełnił kilka błędów podczas tych punktów, więc miałem trochę szczęścia. W tym roku pokonałem nawet Andy'ego Roddicka, broniąc wcześniej meczbola, lecz sporo spotkań także przegrałem, gdyż nie wykorzystałem okazji do zakończenia pojedynku - wyznał Roger-Vasselin, który dwie piłki meczowe obronił w 12. gemie III seta, a kolejne dwie w tie breaku. W spotkaniu o półfinał jego rywalem będzie w piątek Chorwat Ivo Karlović.

Swojego ćwierćfinałowego rywala poznał również Jerzy Janowicz. Nasz reprezentant w piątek zmierzy się z Thomazem Belluccim, który w swoim pierwszym meczu w turnieju zwyciężył 6:4, 6:1 Włocha Flavio Cipollę. 24-letni Brazylijczyk w Moskwie został rozstawiony z numerem czwartym i w I rundzie otrzymał wolny los. W obecnym sezonie leworęczny tenisista zwyciężył w rozgrywanych na kortach ziemnych zawodach w Gstaad, powtarzając wynik sprzed trzech lat. Oprócz tych dwóch triumfów, Bellucci okazał się również najlepszy w 2010 roku w chilijskim Santiago.

W dolnej części turniejowej drabinki udany start zanotował rozstawiony z numerem drugim Włoch Andreas Seppi, który ograł 7:5, 6:2 Holendra Igora Sijslinga. W piątkowym ćwierćfinale rywalem 28-latka z Półwyspu Apenińskiego będzie oznaczony "ósemką" Japończyk Tatsuma Ito. O półfinał zagrają miedzy sobą również Czech Lukas Rosol i Tunezyjczyk Malek Jaziri, który niespodziewanie wyrzucił w środę z turnieju Serba Viktora Troickiego.

Kremlin Cup, Moskwa (Rosja)
ATP World Tour 250, kort twardy w hali (RuKort), pula nagród 673,15 tys. dol.
poniedziałek-czwartek, 15-18 października

II runda gry pojedynczej:

Andreas Seppi (Włochy, 2) - Igor Sijsling (Holandia) 7:5, 6:2
Thomaz Bellucci (Brazylia, 4) - Flavio Cipolla (Włochy) 6:4, 6:1
Tatsuma Itō (Japonia, 8) - Konstantin Krawczuk (Rosja, Q) 7:6(7), 2:6, 6:3
Édouard Roger-Vasselin (Francja, Q) - Ołeksandr Dołgopołow (Ukraina, 1) 6:3, 5:7, 7:6(6)

Aleks Bogomołow Jr. (Rosja) - Philip Dawidienko (Rosja, 5) 7:5, 6:4
Édouard Roger-Vasselin (Francja, Q) - Jewgienij Donskoj (Rosja, WC) 6:4, 4:6, 6:3
Ivo Karlović (Chorwacja) - Simone Bolelli (Włochy) 6:4, 7:6(4)
Flavio Cipolla (Włochy) - Tejmuraz Gabaszwili (Rosja, WC) 6:4, 6:4
Jerzy Janowicz (Polska) - Benjamin Becker (Niemcy) 7:6(6), 6:3
Lukáš Rosol (Czechy) - Daniel Gimeno (Hiszpania) 7:6(9), 7:6(2)
Malek Jaziri (Tunezja) - Rajeev Ram (USA) 6:3, 6:1
Konstantin Krawczuk (Rosja, Q) - Jewgienij Korolow (Kazachstan, Q) 6:4, 6:3
Igor Sijsling (Holandia) - Michael Berrer (Niemcy, Q) 7:6(7), 6:3

wolne losy: Ołeksandr Dołgopołow (Ukraina, 1); Andreas Seppi (Włochy, 2); Viktor Troicki (Serbia, 3); Thomaz Bellucci (Brazylia, 4)