WTA Auckland: Powtórka finału z Brukseli, Radwańska z Halep o ćwierćfinał

W środę o godzinie 7:00 rano polskiego czasu Agnieszka Radwańska walczyć będzie o ćwierćfinał turnieju WTA w Auckland. Jej rywalką będzie Simona Halep.

Agnieszka Radwańska turniej rozpoczęła od zwycięstwa nad mistrzynią imprezy z 2011 roku Gretą Arn. - Czułam się na korcie naprawdę dobrze, ale było kilka zaciętych, długich gemów - mówiła po meczu Polka, której zdaniem rezultat 6:2, 6:2 jest trochę mylący. - Wynik wskazuje, że było swobodnie, ale mecz wcale taki łatwy nie był. Do końca spotkania musiałam walczyć o każdą piłkę. Krakowianka trochę obawiała się otwarcia sezonu. - Zawsze jest ciężko po okresie poza sezonem. Treningi to zupełnie co innego. Muszę być skoncentrowana od pierwszej piłki - stwierdziła przed spotkaniem z węgierską weteranką. Jej druga rywalka w turnieju, Simona Halep, na początek w trzech setach pokonała Arantxę Rus.

Radwańska jako formę przygotowania do Australian Open Auckland wybrała po raz pierwszy i jest tam najwyżej rozstawiona. Krakowianka w znakomitym ubiegłym sezonie zdobyła trzy tytuły, w tym największy w karierze w Miami, a po osiągnięciu finału Wimbledonu znalazła się na drugim miejscu w rankingu. Rok ukończyła na czwartej pozycji wieńcząc go półfinałem Mistrzostw WTA. - Bycie w finale Wielkiego Szlema jest jak spełnienie marzenia, które miałam będąc dzieckiem. W Wimbledonie zawsze dobrze sobie radziłam w czasach juniorskich. Wygrałam tutaj w 2005 roku (juniorski tytuł), a siedem lat później zagrałam w finale na korcie centralnym.

20-letnia Halep może się pochwalić trzema finałami w WTA Tour - poza Brukselą dwa razy walczyła o tytuł w Fezie (2010, 2011), również bez pełnego sukcesu, bo przegrała odpowiednio z Ivetą Benesovą i Albertą Brianti. Podobnie, jak w starciu z Radwańską, Rumunka w finałach tych nie wygrała seta. Krakowianka z kolei w Nowej Zelandii walczy o 11. triumf w głównym cyklu.

Polka z Halep spotka się po raz trzeci - w dwóch poprzednich meczach nie straciła seta. Najbardziej zaciętą partię rozegrały w ubiegłym sezonie w finale w Brukseli - I seta Polka wygrała 7:5, ale w II nie oddała Rumunce nawet gema. Rok wcześniej mierzyły się w III rundzie Australian Open - tenisistka z Konstancy zdobyła trzy gemy.