WTA Sydney: Vinci kolejną rywalką Radwańskiej, przekonujące wygrane Kerber i Li

Po odprawieniu Julii Goerges, Swietłana Kuzniecowa pokonała Karolinę Woźniacką i awansowała do ćwierćfinału turnieju w Sydney. Przekonujące zwycięstwa odniosły także Andżelika Kerber oraz Na Li.

Robert Pałuba

Swietłana Kuzniecowa wciąż nie powiedziała ostatniego słowa. Rosjankę, która ostatnie pół roku spędziła na leczeniu kontuzji kolana, czeka mozolne odbudowywanie pozycji w rankingu. Z powodu niskiej lokaty dwukrotna mistrzyni turniejów wielkoszlemowych musiała w Sydney przebijać się przez eliminacje, a w pierwszej rundzie pokonała Julię Görges. Kuzniecowa nie zwolniła tempa w kolejnym pojedynku, w którym pokonała 7:6(4), 1:6, 6:2 Karolinę Woźniacką.

- Przed przerwą przegrywałam z takimi tenisistkami jak Görges czy Woźniacka, za każdym razem nie wykorzystując prowadzenia w pojedynkach. Teraz czuję się świeżo na korcie, jestem szczęśliwa, czuję równowagę. Mam wrażenie, że robię odpowiednie rzeczy w odpowiednim czasie - mówiła po meczu Rosjanka.

Przeciwniczką Kuzniecowej w ćwierćfinale będzie rozstawiona z numerem drugim Andżelika Kerber. Niemka, która w Brisbane pożegnała się z imprezą już w drugiej rundzie, we wtorek wygrała z Galiną Woskobojewą. Kłopoty Kerber miała tylko w drugiej partii, w której przegrywała już 2:5, a przy stanie 4:5 obroniła trzy setbole zanim odniosła końcowe zwycięstwo 6:2, 7:5.

Dobry występ w Sydney kontynuuje Na Li. Ubiegłoroczna finalistka i mistrzyni turnieju z roku 2011 rozbiła 6:0, 6:1 Ayumi Moritę. Przyjemną niespodziankę sprawiła Amerykanom 16-letnia Madison Keys, która zdemolowała Jie Zheng i o półfinał zagra właśnie z Li. Keys niedawno wygrała amerykańskie play-offy o dziką kartę do Australian Open i w przyszłym tygodniu wystąpi w Melbourne w turnieju głównym gry pojedynczej.

Z gigantycznych opresji wybrnęła Dominika Cibulkova, która w meczu otwarcia zmiażdżyła Petrę Kvitovą. Słowaczka musiała odrabiać straty od stanu 3:5 w trzecim secie pojedynku z Jekateriną Makarową, ostatecznie wygrywając 7:6(3), 1:6, 7:6(1) trwający prawie trzy godziny pojedynek. Z imprezą pożegnała się była liderka rankingu, Jelena Janković, w trzech setach ulegając Robertcie Vinci, która będzie ćwierćfinałową rywalką Agnieszki Radwańskiej.

Apia International Sydney, Sydney (Australia)
WTA Premier, kort twardy, pula nagród 690 tys. dolarów
wtorek, 8 stycznia

II runda gry pojedynczej:

Andżelika Kerber (Niemcy, 2) - Galina Woskobojewa (Kazachstan) 6:2, 7:5
Sara Errani (Włochy, 3) - Maria Kirilenko (Rosja) 6:1, 6:1
Na Li (Chiny, 4) - Ayumi Morita (Japonia, Q) 6:0, 6:1
Swietłana Kuzniecowa (Rosja, Q) - Karolina Woźniacka (Dania, 7) 7:6(4), 1:6, 6:2
Dominika Cibulková (Słowacja) - Jekaterina Makarowa (Rosja) 7:6(3), 1:6, 7:6(1)
Madison Keys (USA, Q) - Jie Zheng (Chiny) 6:0, 6:4
Roberta Vinci (Włochy) - Jelena Janković (Serbia) 3:6, 6:4, 7:6(4)

Polub i komentuj profil działu tenis na Facebooku, czytaj nas także na Twitterze!