Puchar Federacji: Niezawodna Agnieszka Radwańska przywraca nadzieje na awans

Agnieszka Radwańska podtrzymała szansę reprezentacji Polski na awans do baraży o Grupę Światową II. Krakowiana pokonała 6:3, 6:2 Donnę Vekić i o losach rywalizacji Polski z Chorwacją zadecyduje debel.

Marcin Motyka

Po sensacyjnej porażce Urszuli Radwańskiej z 15-letnią Aną Konjuh Polki stanęły pod ścianą. Aby wywalczyć awans do baraży o Grupę Światową II Pucharu Federacji biało-czerwone potrzebowały zwycięstwa Agnieszki Radwańskiej w singlu oraz wygranej w grze podwójnej.

Pierwszy krok został wykonany. Starsza z sióstr Radwańskich wygrała z utalentowaną Donną Vekić 6:3, 6:2, co oznacza, że o losach konfrontacji Polski z Chorwacją decydować będzie gra deblowa.

Początek spotkania należał do Vekić, która szybko objęła prowadzenie 2:0, lecz Radwańska łatwo wyrównała na 2:2. Break na 3:2 dla Chorwatki okazał się być łabędzim śpiewem, albowiem cztery kolejne gemy i cały set padły łupem krakowianki.

Druga partia to kontynuacja świetnej gry polskiej tenisistki. Dopiero gdy na tablicy wyników w tej odsłonie widniał rezultat 2:0 dla Radwańskiej, 16-letnia Chorwatka zdobyła pierwszego gema po sześciu przegranych z rzędu. W tym secie na korcie istniała już tylko Agnieszka Radwańska. Czwarta obecnie tenisistka świata wywalczyła kolejne przełamanie wychodząc na 4:1, a po chwili było już 5:1. Nastolatkę z Osijeku stać było jeszcze na wygranie gema, ale Polka serwując na mecz szansy nie zmarnowała i zakończyła pojedynek w dwóch krótkich setach.

Polska - Chorwacja 1:1, Municipal Tennis Club, Ejlat (Izrael)