ATP Montpellier: Gasquet górą we francuskim finale

Richard Gasquet wygrał już drugi turniej w tym sezonie. Francuski tenisista ograł w finale turnieju ATP w Montpellier 6:2, 6:3 swego rodaka Benoita Paire'a. Dla Gasqueta to dziewiąty tytuł w karierze.

Marcin Motyka

Richard Gasquet zdobył swój drugi tytuł w tym roku, w finale turnieju ATP w Montpellier łatwo pokonując Benoita Paire'a. Francuz zwyciężył swojego niżej klasyfikowanego rodaka 6:2, 6:3 w zaledwie 68 minut.

Pojedynek od początku układał się korzystnie dla 26-latka z Béziers, który już w gemie otwarcia przełamał serwis rywala. Następne przełamanie miało miejsce w gemie numer siedem, po którym Gasquet objął prowadzenie 5:2 i po chwili zakończył premierową odsłonę.

Druga partia fatalnie rozpoczęła się dla Paire'a, który w maratońskim trzecim gemie znów stracił serwis. Wprawdzie po chwili zdołał odrobić stratę, lecz piąty gem przyniósł kolejnego breaka. Set i cały mecz zakończył się w gemie numer dziewięć, w którym dziesiąty zawodnik rankingu ATP już po raz piąty dobrał się do podania o trzy lata młodszego przeciwnika.

W całym spotkaniu półfinalista Wimbledonu sprzed sześciu lat zaserwował trzy asy, zaliczył jeden podwójny błąd, przy swoim podaniu przegrał tylko osiem piłek i aż pięciokrotnie przełamał serwis rywala.

Dla Gasqueta to drugi wygrany turniej w tym sezonie, a także drugi w karierze triumf w Montpellier. Francuski tenisista, który legitymuje się imponującym tegorocznym bilansem 14 zwycięstw i jednej porażki, zapisał na swoim koncie dziewiąty turniejowy skalp. Natomiast Benoît Paire poniósł już drugą finałową porażkę na szczeblu ATP World Tour i wciąż musi czekać na pierwszy tytuł.

Open Sud de France, Montpellier (Francja)

Richard Gasquet (Francja, 3) - Julien Benneteau (Francja, 6/WC) 6:1, 4:6, 6:1
Benoît Paire (Francja, 8) - Gilles Simon (Francja, 4) 7:5, 7:6(4)
Michaël Llodra (Francja) - Jan Hajek (Czechy) 7:6(3), 6:1
Jarkko Nieminen (Finlandia) - Sierhij Stachowski (Ukraina) 4:6, 6:3, 7:6(2)

II runda gry pojedynczej:

Richard Gasquet (Francja, 3) - Gaël Monfils (Francja) 6:3, 2:6, 6:3
Gilles Simon (Francja, 4) - Arnau Brugués Davi (Hiszpania, Q) 7:6(5), 6:2
Julien Benneteau (Francja, 6/WC) - Victor Hănescu (Rumunia) 6:4, 6:4
Benoît Paire (Francja, 8) - Steve Darcis (Belgia) 4:6, 7:6(11), 6:4
Michaël Llodra (Francja) - Janko Tipsarević (Serbia, 2) 6:3, 7:6(4)
Jarkko Nieminen (Finlandia) - Nikołaj Dawidienko (Rosja, 5) 6:3, 7:6(8)
Jan Hajek (Czechy) - Viktor Troicki (Serbia, 7) 6:0, 4:2 i krecz
Sierhij Stachowski (Ukraina) - Tatsuma Itō (Japonia) 6:7(4), 6:4, 7:6(3)

Gaël Monfils (Francja) - Ruben Bemelmans (Belgia) 7:5, 6:4
Victor Hănescu (Rumunia) - Guillermo Olaso (Hiszpania, Q) 6:1, 7:6(6)
Steve Darcis (Belgia) - Adrian Mannarino (Francja, WC) 6:4, 7:6(0)
Jan Hajek (Czechy) - Dudi Sela (Izrael) 2:6, 7:5, 6:1
Tatsuma Itō (Japonia) - Edouard Roger-Vasselin (Francja) 3:6, 7:6(5), 7:5
Arnau Brugués Davi (Hiszpania, Q) - Michaił Kukuszkin (Kazachstan) 6:7(5), 6:3, 7:6(3)
Michaël Llodra (Francja) - Kenny de Schepper (Francja, LL) 6:3, 6:3

wolne losy: Janko Tipsarević (Serbia, 2); Richard Gasquet (Francja, 3); Gilles Simon (Francja, 4); Nikołaj Dawidienko (Rosja, 5)