ATP Rotterdam: Fyrstenberg i Matkowski blisko pojedynku z Jerzym Janowiczem

Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski z trudem pokonali w I rundzie gry podwójnej turnieju ATP w Rotterdamie francuską parę Benoit Paire i Gilles Simon. Dla Polaków to pierwsze zwycięstwo w sezonie.

Marcin Motyka

Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski mogą się cieszyć się z pierwszego wygranego meczu w tym roku. Po porażce w I rundzie Australian Open i w Pucharze Davisa, eksportowa polska para w I rundzie turnieju ATP w Rotterdamie wygrała z francuskim duetem Benoit Paire / Gilles Simon 7:6(4), 3:6, 10-5.

W partii otwarcia obie pary zanotowały po jednym przełamaniu serwisu. Doszło do tie breaka, w którym minimalnie lepsi okazali się Polacy. W drugim secie na placu gry rządzili Paire i Simon. Francuzi uzyskali breaka w czwartym gemie, przełamując na sucho polską parę, w gemie ósmym zmarnowali piłkę setową, lecz po chwili zakończyli zwycięsko drugą odsłonę.

W super tie breaku inicjatywę przejęli Fyrstenberg z Matkowskim, którzy wywalczyli mini breaka na 2-1, a następnie na 5-3. Przy prowadzeniu 9-5 rozstawiony z czwórką polski debel stanął przed szansą zakończenia spotkania. Polacy wykorzystali już pierwszego meczbola i zakończyli trwający 83 minuty pojedynek.

Fyrstenberg i Matkowski zanotowali tylko jednego asa serwisowego, popełnili aż cztery podwójne błędy, a także wykorzystali jedną z trzech szans na przełamanie.

Francuzi zapisali na swoim koncie trzy asy i dwa podwójne błędy, dwukrotnie odebrali podanie Polakom oraz wygrali łącznie siedem punktów więcej.

W ćwierćfinale może dojść do polskiego starcia, bowiem najlepsza obecnie polska para deblowa zmierzy się albo z filipińsko-brytyjskim duetem Treat-Conrad Huey / Dominic Inglot, albo z Polakiem Jerzym Janowiczem i Finem Jarkko Nieminenem.

ABN AMRO World Tennis Tournament, Rotterdam (Holandia)
ATP World Tour 500, kort twardy w hali, pula nagród 1,267 mln euro
wtorek, 12 lutego

I runda gry podwójnej:

Mariusz Fyrstenberg (Polska, 4) / Marcin Matkowski (Polska, 4) - Benoit Paire (Francja) / Gilles Simon (Francja) 7:6(4), 3:6, 10-5

Polub i komentuj profil działu tenis na Facebooku, czytaj nas także na Twitterze!