WTA Ad-Dauha: Łatwy triumf Azarenki, Ivanović następną rywalką Radwańskiej

Rozstawiona z numerem pierwszym w turnieju WTA w Ad-Dausze Wiktoria Azarenka oddała zaledwie pięć gemów Rominie Oprandi. Rywalką w III rundzie Agnieszki Radwańskiej będzie Ana Ivanović.

Marcin Motyka

Wiktoria Azarenka odniosła gładkie zwycięstwo w meczu II rundy turnieju WTA w Ad-Dausze. Białorusinka potrzebowała zaledwie 72 minut, aby wygrać 6:2, 6:3 ze Szwajcarką Rominą Oprandi.

Przewaga Azarenki przez cały mecz nie podlegała wątpliwości. Turniejowa "jedynka" przełamała czterokrotnie swoją rywalkę, a w całym pojedynku zdobyła 23 punkty więcej. Jedyne na co było stać Włoszkę reprezentującą barwy Szwajcarii, to jeden break uzyskany w partii otwarcia.

Ana Ivanović wyeliminowała Simonę Halep i będzie rywalką w III rundzie Agnieszki Radwańskiej. Serbka na triumf pracowała tylko 42 minuty, bowiem jej przeciwniczka po przegraniu pierwszego seta 3:6, poddała pojedynek.

Podobna sytuacja jak w meczu Ivanović z Halep miała miejsce w spotkaniu Petry Kvitovej z Jekateriną Makarową. Rosjanka po przegraniu pierwszej partii 4:6, postanowiła nie kontynuować gry.

Kłopotów z pokonaniem Tímei Babos nie miała Sara Errani. Po wyrównanej premierowej odsłonie, w drugiej Włoszka nie pozostawiła złudzeń co do swojej wyższości, wygrywając 6:4, 6:0.

Z imprezą pożegnała się Sloane Stephens. Amerykanka po niezwykle dramatycznym, trwającym ponad dwie i pół godziny boju uległa Klarze Zakopalovej. Czeszka wygrała 4:6, 7:6(5), 7:6(5), mimo tego, iż przegrywała w drugim secie 3:5, a w trzecim 5:6.

Drugą obok Stephens rozstawioną zawodniczką, która we wtorek odpadła z turnieju jest Lucie Safarova. Turniejową "siedemnastkę" w starciu z Christiną McHale, stać było tylko na ugranie sześciu gemów.

Ana Ivanović (Serbia, 13) - Simona Halep (Rumunia) 6:3 i krecz
Klára Zakopalová (Czechy) - Sloane Stephens (USA, 16) 4:6, 7:6(5), 7:6(5)
Christina McHale (USA) -Lucie Šafářová (Czechy, 17) 6:4, 6:2

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)