ATP Rotterdam: Janowicz w deblu nie zawodzi i zagra o półfinał z Polakami

Jerzy Janowicz i Jarkko Nieminen w dwóch setach uporali się z Treatem Hueyem i Dominikiem Inglotem w I rundzie halowego turnieju w Rotterdamie.

Dominika Pawlik

Jerzy Janowicz w Rotterdamie został rozstawiony z numerem 7., ale już w I rundzie pożegnał się z turniejem singlowym, przegrywając z Victorem Hanescu w dwóch setach. Rumun po niespodziewanym zwycięstwie nad Polakiem w spotkaniu II rundy uległ Julienowi Benneteau.

Łodzianin po singlowej porażce nie musiał jeszcze opuszczać Holandii, bowiem wspólnie z Jarkko Nieminenem dostał się do gry deblowej z listy oczekujących. Para polsko-fińska trafiła na duet filipińsko-brytyjski: Treat-Conrad Huey / Dominic Inglot. Zawodnicy zajmują odpowiednio 37. i 40. miejsce w deblowym rankingu ATP, a w poprzednim sezonie wywalczyli swój premierowy tytuł w Waszyngtonie.

Pierwszy set był wyrównany, oba duety wygrywały swoje podania. W dwóch gemach serwisowych doszło do równowagi, ale break pointy nie zostały wykorzystane. Dopiero w dziewiątym gemie Janowicz i Nieminen wywalczyli przełamanie i po chwili przypieczętowali wygranie pierwszej partii.

W drugiej odsłonie Huey i Inglot poderwali się do walki, wykorzystując break pointa doprowadzili do stanu 5:2. Kiedy wszystko wskazywało na to, że mecz rozstrzygnie się w super tie breaku, Janowicz i Nieminen wygrali pięć kolejnych gemów i zwyciężyli 6:4, 7:5.

W całym spotkaniu para polsko-fińska zaserwowała trzy asy i popełniła jeden podwójny błąd serwisowy. Huey i Inglot obronili 9 z 12 break pointów i wygrali tylko 18 punktów przy podaniu rywali.

Kolejnymi rywalami Janowicza i Nieminena będą rozstawieni z numerem 4. Polacy: Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski.

ABN AMRO World Tennis Tournament, Rotterdam (Holandia)
ATP World Tour 500, kort twardy w hali, pula nagród 1,267 mln euro
środa, 13 lutego

I runda gry podwójnej:

Jerzy Janowicz (Polska, Alt) / Jarkko Nieminen (Finlandia, Alt) - Treat-Conrad Huey (Filipiny) / Dominic Inglot (Wielka Brytania) 6:4, 7:5

Polub i komentuj profil działu tenis na Facebooku, czytaj nas także na Twitterze!