WTA Dubaj: Pewne zwycięstwo Uli Radwańskiej, Polka zagra w turnieju głównym

Urszula Radwańska udanie przebrnęła przez kwalifikacje turnieju WTA w Dubaju. W meczu decydującym o awansie do głównej drabinki singla Polka wygrała w dwóch setach z Japonką Kurumi Narą.

Marcin Motyka

Urszula Radwańska szczęśliwe przebrnęła przez kwalifikacje do turnieju WTA w Dubaju. Po zwycięstwach z Julią Bejgelzimer i Akgul Amanmuradową, w decydującym meczu o awansie do głównej drabinki Polka wygrała 6:3, 6:3 z Japonką Kurumi Narą.

Partia otwarcia tego pojedynku to prawdziwy festiwal przełamań. Na dziewięć rozegranych gemów tenisistki aż sześciokrotnie traciły własne podania. O jednego breaka więcej zanotowała Radwańska i to ona mogła się cieszyć ze zdobycia pierwszego seta.

Druga odsłona miała zupełnie inny przebieg. Wprawdzie okazji na przełamanie dla obu zawodniczek nie brakowało, lecz większość break pointów została obroniona. Jedyne przełamanie w tym secie miało miejsce przy wyniku 2:1 dla Polki i ten break okazał się kluczowy dla losów tego spotkania.

W całym pojedynku krakowianka zanotowała jednego asa i cztery podwójne błędy serwisowe, po trafionym pierwszym podaniu wygrała 75 proc. rozegranych punktów, wykorzystała pięć z 13 szans na przełamanie, a sama dwa razy dała sobie odebrać serwis.

Polka w I rundzie turnieju głównego spotka się z Chinką Jie Zheng, która również udanie przeszła przez eliminacje. W przypadku zwycięstwa 22-letniej krakowianki, jej kolejną rywalką będzie albo oznaczona numerem ósmym Karolina Woźniacka, albo Lucie Safarova.

W głównej drabince singla turnieju w Dubaju wystąpi także Agnieszka Radwańska, która jako rozstawiona z numerem trzecim do rywalizacji przystąpi od 1/8 finału.

Dubai Duty Free Tennis Championships, Dubaj (Zjednoczone Emiraty Arabskie)