ATP Marsylia: Trzecia ćwierćfinałowa porażka Jerzego Janowicza

W trzecim tegorocznym ćwierćfinale debla, Jerzy Janowicz zanotował trzecią porażkę. Tym razem w turnieju ATP w Marsylii, Polak i Frederik Nielsen przegrali z parą Julian Knowle / Filip Polasek.

Marcin Motyka

Już po raz trzeci w tym sezonie Jerzemu Janowiczowi nie udało się wywalczyć awansu do półfinału debla. Po porażkach w Auckland, w parze z Albertem Ramosem, oraz w Rotterdamie, wspólnie z Jarkko Nieminenem, tym razem w Marsylii, Polak w duecie z Frederikiem Nielsenem ulegli parze Julian Knowle i Filip Polasek 4:6, 2:6.

Pojedynek rozpoczął się nietypowo, bo od wzajemnych przełamań. W trzecim gemie Janowicz obronił się przed stratą serwisu, lecz w gemie dziewiątym ta sztuka nie powiodła się Nielsenowi. W kolejnym gemie austriacko-słowacki duet zakończył pierwszego seta.

Drugi set to dominacja debla oznaczonego numerem trzecim. Łodzianin i ubiegłoroczny mistrz Wimbledonu nie mogli sobie poradzić ze świetnie returnującymi oraz znakomicie grającymi przy siatce rywalami, dwukrotnie tracąc podanie. W gemie numer osiem tej odsłony, Knowle wygrał swój serwis, czym zakończył ten trwający niecałą godzinę mecz o półfinał.

Polsko-duńska para zaliczyła cztery asy i trzy podwójne błędy serwisowe, pięć razy dała się przełamać, wykorzystała tylko jedną z pięciu z okazji na breaka, a łącznie zdobyła dwanaście punktów mniej od swoich rywali.

Porażka w ćwierćfinale debla nie oznacza końca przygody Polaka z imprezą Open 13. W czwartek Janowicz wystąpi w pojedynku II rundy gry pojedynczej, a jego przeciwnikiem będzie Francuz Julien Benneteau.

Open 13, Marsylia (Francja)
ATP World Tour 250, kort twardy w hali (Gerflor), pula nagród 528,14 tys. euro
środa, 20 lutego

I runda gry podwójnej:

Julian Knowle (Austria, 3) / Filip Polášek (Słowacja, 3) - Jerzy Janowicz (Polska) / Frederik Nielsen (Dania) 6:4, 6:2

Polub i komentuj profil działu tenis na Facebooku, czytaj nas także na Twitterze!