WTA Dubaj: Kvitova rywalką Radwańskiej w ćwierćfinale, Kerber za burtą

Petra Kvitova będzie rywalką Agnieszki Radwańskiej w ćwierćfinale turnieju WTA w Dubaju. W II rundzie Czeszka pokonała Anę Ivanović 7:5, 7:6(1).

Petra Kvitova (WTA 8) w Dubaju gra po raz trzeci - w dwóch poprzednich startach nie była w stanie wygrać tutaj meczu. Tym razem w I rundzie Czeszka, która w ubiegłym tygodniu w Ad-Dausze urwała seta Serena Williams, rozbiła Danielę Hantuchovą.

Z Aną Ivanović (WTA 13) w I secie mistrzyni Wimbledonu 2011 prowadziła już 5:1, ale przegrała cztery gemy z rzędu, marnując trzy piłki setowe w dziewiątym gemie. Końcówka należała już do Kvitovej, która wygrała dwa ostatnie gemy na przewagi. W II partii Czeszka dwa razy serwowała, by wygrać mecz (przy 5:4 i 6:5), ale wygrała dopiero w tie breaku.

- Zaczęłam spotkanie bardzo dobrze - bez błędów i pomyślałam sobie: "Tak nie może być przez cały mecz" - stwierdziła Kvitová. - Później Ana zaczęła grać bardziej agresywnie. Bardzo dobrze serwowała, a mój serwis nie był tak dobry, jak wcześniej, więc miałam trochę problemów. Wróciła do meczu i to było również dosyć trudne dla moich nerwów, ale cieszę się, że w końcu to wygrałam.

Kvitová wygrała trzy z czterech dotychczasowych meczów z Radwańską. - [Aga] lubi tutaj grać - wygrała ten turniej w zeszłym roku - powiedziała Czeszka. - Ostatni raz grałam z nią w Stambule i przegrałam, więc oczywiście czekam na rewanż, ale będzie to bardzo trudny mecz. Ona jest naprawdę sprytną tenisistką, dużo myśli na korcie, więc wie dokładnie co sama ma grać i gdzie ja zagram. Jeśli chcę jutro wygrać muszę zagrać swój tenis, nie popełniać zbyt wielu błędów.

Po tym, jak z powodu kontuzji pleców wycofała się Serena Williams, bez gry w ćwierćfinale znalazła się Marion Bartoli (WTA 11). Kolejną rywalką Francuzki będzie Karolina Woźniacka (WTA 10), która w 54 minuty rozbiła Jie Zheng (WTA 44), tracąc tylko jednego gema. Z turniejem pożegnała się Andżelika Kerber (WTA 6), która popełniła 10 podwójnych błędów i przegrała z Robertą Vinci (WTA 17) 5:7, 1:6. Dalej gra też inna Włoszka Sara Errani (WTA 7), która wygrała z Soraną Cirsteą (WTA 30) 6:4, 6:4. Nadia Pietrowa (WTA 12) oddała tylko jednego gema Carli Suarez (WTA 28), która weszła do drabinki jako szczęśliwa przegrana z eliminacji, po tym jak wycofała się Wiktoria Azarenka. Pewnie w ćwierćfinale znalazła się również Samantha Stosur (WTA 9).

Radwańska i Kvitová spotkają się w czwartek w ostatnim pojedynku dnia. O godzinie 11:00 czasu polskiego rozpocznie się pierwszy ćwierćfinał Vinci - Stosur, a tuż po jego zakończeniu na korcie centralnym w Dubaju pojawią się Pietrowa i Errani. Polsko-czeski bój o półfinał poprzedzi spotkanie Woźniackiej z Bartoli, które rozpocznie się nie przed godziną 16:00.

Dubai Duty Free Tennis Championships, Dubaj (Zjednoczone Emiraty Arabskie)