ATP Memphis: Kubot i Nestor wyeliminowali tenisowych dżentelmenów

Łukasz Kubot i Daniel Nestor rozprawili się w dwóch setach z Jurgenem Melzerem i Philippem Petzschnerem w ćwierćfinale w Memphis. Swoich półfinałowych rywali poznają w piątek.

Dominika Pawlik

Łukasz Kubot i Daniel Nestor mieli grać w I rundzie z z Johnem Isnerem i Samem Querreyem, ale pierwszy z Amerykanów zrezygnował z rywalizacji z powodu kontuzji kolana. Miejsce reprezentantów gospodarzy zajęli więc Jaroslav Levinsky i Yen-Hsun Lu, którzy szybko ulegli polsko-kanadyjskiemu duetowi 4:6, 1:6.

Kubot i Nestor w ćwierćfinale w Memphis trafili na bardzo dobrze znaną parę: Jürgena Melzera i Philippa Petzschnera. Duet austriacko-niemiecki za sprawą tego drugiego tenisisty, został jednym z najmniej lubianych debli w cyklu ATP, a przynajmniej przez polskich kibiców. Podczas finału US Open w 2011 roku, kiedy Austriak i Niemiec mierzyli się z Mariuszem Fyrstenbergiem i Marcinem Matkowskim, Petzschner w ważnym momencie przebił piłkę na drugą stronę... nogą i nie przyznał się do tego uczynku.

Para rozstawiona z numerem 3. potrzebowała zaledwie 68 minut na odprawienie swoich rywali. Choć w meczu padło aż osiem przełamań, o dwa lepsi byli Kubot i Nestor. Duet polsko-kanadyjski po trafionym pierwszym podaniu wywalczył 31 z 36 punktów. Melzer i Petzschner serwowali nieco gorzej, bowiem po drugim serwisie zdobyli tylko 7 z 21 punktów.

Kubot w czwartek odpadł z rywalizacji singlowej, ulegając Michaelowi Russellowi w dwóch setach. W półfinale rywalem Polaka i Kanadyjczyka może być para Marin Cilić / Andre Sa lub reprezentanci gospodarzy James Blake / Jack Sock.

U.S. National Indoor Tennis Championships, Memphis (USA)
ATP World Tour 500, kort twardy w hali, pula nagród 1,21 mln dolarów
czwartek, 21 lutego

ćwierćfinał gry podwójnej:

Łukasz Kubot (Polska, 3) / Daniel Nestor (Kanada, 3) - Jürgen Melzer (Austria) / Philipp Petzschner (Niemcy) 6:4, 7:5

Polub i komentuj profil działu tenis na Facebooku, czytaj nas także na Twitterze!