WTA Memphis: Drugi w sezonie finał Lisickiej, trzecia próba Eraković

Sabina Lisicka ze stratą jednego seta w czterech meczach znalazła się w sobotnim finale turnieju WTA International w Memphis. O tytuł reprezentantka Niemiec powalczy z Nowozelandką Mariną Eraković.

Rafał Smoliński

Rozstawiona w Memphis z numerem trzecim Sabina Lisicka jedynego seta w całych zawodach straciła jak na razie w II rundzie, w starciu z Węgierką Melindą Czink. W piątkowym półfinale 23-letnia reprezentantka Niemiec zwyciężyła 7:5, 7:5 Magdalenę Rybarikovą i po raz drugi w sezonie zagra w finale imprezy głównego cyklu. W lutym walczyła o mistrzowskie trofeum podczas turnieju w Pattayi, gdzie ostatecznie uległa Rosjance Marii Kirilenko.

- Myślę, że grałam dzisiaj bardzo dobrze. W I secie przegrywałam już 2:5, ale starałam się walczyć o każdy punkt. Kiedy grałam tutaj ostatnio trzy lata temu, to poniosłam porażkę w półfinale, dlatego tym razem chciałam zaprezentować się trochę lepiej i to postanowienie pomogło mi zwyciężyć w tym meczu - stwierdziła po spotkaniu Lisicka.

W siódmym w karierze finale zawodów głównego cyklu reprezentantce Niemiec przyjdzie się zmierzyć z Mariną Eraković. Tenisistka z Nowej Zelandii po raz trzeci stanie przed szansą wywalczenia premierowego mistrzostwa. W 2011 roku w Quebecu przegrała z Barborą Zahlavovą-Strycovą, natomiast sezon później uległa Sofii Arvidsson właśnie w Memphis. 24-latka z Auckland w piątek zwyciężyła 6:2, 6:4 Szwajcarkę Stefanie Voegele.

- Uważam, że to było całkiem wyrównane spotkanie. Obie byłyśmy nieco stremowane na początku, ale to mi udało się opanować nerwy w pierwszym secie. Druga partia była zacięta, lecz byłam w stanie odrobić stratę breaka i zakończyć seta, dzięki czemu jestem bardzo szczęśliwa - powiedziała Eraković.

Lisicka i Eraković mierzyły się dotychczas na zawodowych kortach trzykrotnie i dwa razy triumfowała tenisistka naszych zachodnich sąsiadów. Reprezentantka Niemiec pokonała Nowozelandkę podczas imprezy rangi ITF w Reggio Emilia w 2011 roku oraz w lutym w Patayi. Eraković jedyne w karierze zwycięstwo nad Lisicką odniosła z kolei w minionym sezonie w Rzymie.

U.S. National Indoor Tennis Championships, Memphis (USA)

Sabina Lisicka (Niemcy, 3) - Kristina Mladenović (Francja, 8) 6:3, 6:3
Magdaléna Rybáriková (Słowacja, 7) - Kirsten Flipkens (Belgia, 1) 6:7(11), 7:5, 6:3

Sabina Lisicka (Niemcy, 3) - Madison Keys (USA, Q) 7:5, 6:3
Heather Watson (Wielka Brytania, 4) - Galina Woskobojewa (Kazachstan) 7:5, 5:7, 7:6(4)
Magdaléna Rybáriková (Słowacja, 7) - Stéphanie Foretz (Francja) 6:3, 6:1
Kristina Mladenović (Francja, 8) - Courtney Collins (USA, WC) 6:3, 6:1
Claire Feuerstein (Francja, Q) - Lucie Hradecká (Czechy, 5) 6:3, 6:4
Coco Vandeweghe (USA) - Chanelle Scheepers (RPA, 6) 6:2, 6:1
Łesia Curenko (Ukraina) - Maria Sanchez (USA, Q) 6:2, 6:4
Lauren Davis (USA) - Ksenia Pierwak (Kazachstan) 5:7, 6:1, 6:3
Melinda Czink (Węgry) - Olga Puczkowa (Rosja) 4:6, 6:3, 6:3
Victoria Duval (USA, WC) - Johanna Larsson (Szwecja) 3:6, 6:1, 6:3