ATP Dubaj: Solidarne zwycięstwa Rogera Federera i Novaka Djokovicia

W II rundzie turnieju ATP w Dubaju Roger Federer i Novak Djoković zgodnie stracili po siedem gemów w konfrontacjach z Hiszpanami, odpowiednio: Marcelem Granollersem oraz Roberto Bautistą.

Marcin Motyka

Jako pierwszy na kort w sesji wieczornej trzeciego dnia turnieju Dubai Duty Free Tennis Championships wyszli Roger Federer i Marcel Granollers. Szwajcar zmazał plamę po wpadce i straconym secie w meczu I rundy, wygrywając 6:3, 6:4 w 72 minuty.

O losach partii otwarcia zadecydowało przełamanie bez straty punku, które Federer uzyskał w szóstym gemie. Drugi set był nieco bardziej wyrównany. Bazylejczyk pokusił się o breaka w gemie numer cztery, lecz w następnym musiał bronić piłki na przełamanie. Drugiej szansy na powrót do meczu Granollers nie wykorzystał w gemie ósmym, marnując dwa break pointy. W kolejnym szwajcarski tenisista stanął przed szansą na zakończenie spotkania, ale Hiszpan obronił dwie piłki meczowe. Jednak po chwili, przy własnym podaniu, pięciokrotny mistrz tej imprezy zakończył cały pojedynek.

- Miałem dobry plan na wygranie tego meczu. Wiedziałem, co powinienem robić, a czego on nie mógł, byłem też pewny swojej postawy. Wiedziałem, co chcę zrobić na korcie i to mi się udało z czego jestem bardzo zadowolony - powiedział wicelider rankingu ATP, który po meczu odbył przyjacielską rozmowę z Diego Maradoną.

Kolejnym przeciwnikiem Federera będzie Nikołaj Dawidienko - Mam do niego dużo szacunku, dlatego wiem jak trudny będzie to mecz. Wiem, co on może zrobić, gdy ma swój dzień, bo jestem jednym z tych graczy, którzy zostali rozbici przez niego w najlepszym okresie jego kariery - komplementował  Rosjanina 17-krotny mistrz wielkoszlemowy.

Nie zawiódł również Novak Djoković. Serb, mimo nierównej gry, pokonał Roberto Bautistę 6:1, 7:6(4), a potrzebował do tego półtorej godziny.
Premierowa partia to całkowita dominacja Djokovicia, który trzy razy przełamał przeciwnika i wygrał w zaledwie 23 minuty 6:1.

W drugiej odsłonie wszystko wskazywało na to, iż belgradczyk odniesie bezproblemowe zwycięstwo, bowiem szybko objął prowadzenie 3:0, a następnie 4:1. Hiszpan nie zamierzał się poddawać i w dziewiątym gemie odebrał podanie serwującemu na mecz Serbowi, a w następnym po ponad piętnastominutowej walce obronił trzy meczbole i wyrównał na 5:5.

W rozgrywce tie breakowej do której doszło, najlepszy obecnie tenisista świata wyszedł na prowadzenie 5-2, ale Bautista zdołał dojść na 5-4. Jednakże kolejne dwa punkty, a co za tym idzie cały mecz, padły łupem turniejowej "jedynki".

Dmitrij Tursunow niespodziewanie uporał się z pogromcą Jo-Wilfrieda Tsongi, Michaelem Llodrą. Posiadacz dzikiej karty zwyciężył 7:6(5), 2:6, 6:3 i w kolejnej fazie zmierzy się z Czechem Tomášem Berdychem.

Dubai Duty Free Tennis Championships, Dubaj (Zjednoczone Emiraty Arabskie)