ATP Dubaj: Federer i Djoković postawili kolejny krok ku finałowi marzeń

Dwaj wielcy faworyci turnieju ATP w Dubaju nie mieli żadnych problemów w fazie ćwierćfinałowej. Roger Federer pokonał Nikołaja Dawidienkę, a Novak Djoković poradził sobie z Andreasem Seppim.

Marcin Motyka

Przed rozpoczęciem turnieju ATP w Dubaju organizatorzy, a także liczna rzesza kibiców, marzyła o finale pomiędzy Rogerem Federerem a Novakiem Djokoviciem. Obaj tenisiści wykonali kolejny krok, by to marzenie się ziściło, bardzo pewnie wygrywając swoje pojedynki ćwierćfinałowe.

Novak Djoković dał lekcję tenisa Andreasowi Seppiemu, wygrywając 6:0, 6:3 w zaledwie 65 minut. W partii otwarcia Serb zdemolował przeciwnika, trzykrotnie go przełamując i wygrywając bez straty gema w 24 minuty.

W drugim secie zwycięzca tegorocznego Australian Open nieco spuścił z tonu i Włocha było stać na nawiązanie wyrównanej walki. W czwartym gemie belgradczyk uzyskał przełamanie, a następnie wyszedł na prowadzenie 4:1. W ósmym, Seppi przy własnym podaniu obronił meczbola, lecz po chwili serbski tenisista zakończył cały pojedynek, wygrywając własny serwis do 15.

Djoković w całym meczu ani razu nie został przełamany, po trafionym pierwszym podaniu przegrał zaledwie trzy piłki i zdobył ogółem 24 punkty więcej od Seppiego.

O awans do finału trzykrotny mistrz dubajskiej imprezy zmierzy się z Juanem Martínem del Potro - Delpo jest świetnym zawodnikiem. Potężnie uderza piłkę z linii końcowej, ma mocny serwis, wygrał w przeszłości turniej wielkoszlemowy, to wielka postać całych rozgrywek. Uważam, że to będzie dla mnie trudny mecz, ale mam zaufanie do własnej gry i wierzę w zwycięstwo - powiedział o Argentyńczyku lider rankingu ATP.

W hitowo zapowiadającym się ćwierćfinale Roger Federer odarł ze złudzeń Nikołaja Dawidienkę, ogrywając go 6:2, 6:2 w 55 minut. Dla Szwajcara było 19. zwycięstwo w 21. meczu przeciw Dawidience.

Przewaga Federera przez całe spotkanie była przygniatająca. Bazylejczyk dwukrotnie w każdym z setów odbierał podanie rywalowi, a sam nie musiał bronić żadnej piłki na breaka.

Pięciokrotny mistrz tego turnieju zanotował pięć asów, a przy swoim podaniu przegrał tylko osiem z 42 rozegranych punktów. W walce o finał wicelider rankingu stanie naprzeciw Tomáša Berdycha, z którym na 16 rozegranych meczów przegrał pięć, w tym ostatni w ćwierćfinale ubiegłorocznego US Open.

Dubai Duty Free Tennis Championships, Dubaj (Zjednoczone Emiraty Arabskie)