ATP Indian Wells: Szkocki dublet Janowicza, Polak lepszy od braci Murrayów

Mimo niepowodzenia w poniedziałkowym meczu III rundy singla, Jerzy Janowicz nie opuszcza jeszcze Indian Wells. Polski tenisista i partnerujący mu Treat-Conrad Huey powalczą o półfinał gry podwójnej.

Rafał Smoliński
W poniedziałek Jerzy Janowicz gładko przegrał pojedynek o IV rundę singla z Richardem Gasquetem, ale już kilka godzin później ponownie wyszedł na kort, by przystąpić do rywalizacji w turnieju debla. Polak i partnerujący mu Treat-Conrad Huey o ćwierćfinał imprezy zmierzyli się z Andym i Jamiem Murrayem. Młodszego ze szkockich braci łodzianin zwyciężył podczas ubiegłorocznych zawodów rozgrywanych w paryskiej hali Bercy.
Jerzy Janowicz jest o krok od awansu do pierwszego w karierze deblowego półfinału zawodów głównego cyklu Jerzy Janowicz jest o krok od awansu do pierwszego w karierze deblowego półfinału zawodów głównego cyklu
Premierowa partia meczu od samego początku była niezwykle wyrównana, ale dopiero w piątym gemie o pierwszego break pointa pokusili się reprezentanci Wielkiej Brytanii. Janowicz i Huey obronili jednak serwis, a zaraz potem wywalczyli kluczowe przełamanie. Całego seta zakończyli ostatecznie w dziewiątym gemie przy drugiej okazji.

Drugą odsłonę polsko-filipińska para otworzyła breakiem, lecz po czterech gemach był już remis. Chwilę później Janowicz i Huey ponownie byli na prowadzeniu, ale także i tym razem Murrayowie zdołali odrobić stratę. Kiedy wydawało się, że o losach seta zadecyduje tie break, łodzianin i jego partner zdobyli w 11. gemie decydujące przełamanie, wieńcząc kilka minut później cały pojedynek przy pierwszym meczbolu.

Poniedziałkowe spotkanie trwało 77 minut i zakończyło się zwycięstwem 6:3, 7:5 Janowicza i Hueya. Polsko-filipiński debel posłał jednego asa oraz wykorzystał 4 z 8 okazji na breaka. Występujący w turnieju dzięki dzikiej karcie Murrayowie zanotowali z kolei jeden podwójny błąd, a serwis rywali przełamali zaledwie dwukrotnie.

Przeciwnikami Janowicza i Hueya w pojedynku o półfinał gry podwójnej turnieju w Indian Wells będą w środę James Blake i Mardy Fish. Amerykanie otrzymali od organizatorów dziką kartę. Jeśli 22-letni łodzianin awansuje do pierwszego w karierze półfinału gry podwójnej zawodów głównego cyklu, to w poniedziałkowym notowaniu światowego rankingu znajdzie się w czołowej setce deblistów globu.

BNP Paribas Open, Indian Wells (USA)
ATP World Tour Masters 1000, kort twardy (Plexipave), pula nagród 5,03 mln dol.
poniedziałek, 11 marca

II runda gry podwójnej:

Jerzy Janowicz (Polska) / Treat-Conrad Huey (Filipiny) - Andy Murray (Wielka Brytania, WC) / Jamie Murray (Wielka Brytania, WC) 6:3, 7:5

Polub i komentuj profil działu tenis na Facebooku, czytaj nas także na Twitterze!