WTA Indian Wells: Moskiewska piękność wyeliminowała Agnieszkę Radwańską

Agnieszka Radwańska podzieliła los swojej młodszej siostry Urszuli i odpadła z turnieju WTA w Indian Wells w IV rundzie. 23-letnia krakowianka uległa w trzech setach Rosjance Marii Kirilenko.

Agnieszce Radwańskiej nie udało się wywalczyć awansu do czwartego w karierze ćwierćfinału w Indian Wells. Po zwycięstwach nad Marią Sanchez i Soraną Cirsteą, Polka w pojedynku IV rundy przegrała 1:6, 6:4, 5:7 z Marią Kirilenko.

Partia otwarcia tego spotkania potoczyła się pod dyktando Rosjanki, która trzykrotnie przełamała Radwańską i zakończyła ją zwycięsko po 40 minutach gry. Po dotkliwej klęsce w pierwszej odsłonie, w drugiej Polka wróciła na właściwe tory. Krakowianka w gemie numer dwa obroniła break pointa, a w dziewiątym pokusiła się o premierowe przełamanie, kończąc po chwili seta przy własnym podaniu.

Agnieszka Radwańska nie powtórzyła w Indian Wells zeszłorocznego ćwierćfinału

Decydująca partia rozpoczęła się w znakomity sposób dla starszej z sióstr Radwańskich, bowiem już w pierwszym gemie zanotowała ona breaka. Rosjanka nie zamierzała składać broni i odrobiła stratę w szóstym gemie, wyrównując na 3:3, a następnie po raz kolejny przełamała najlepszą polską tenisistkę, obejmując prowadzenie 5:3.

Serwując na mecz 25-letnia moskwianka nie wytrzymała napięcia i oddała podanie "na sucho", zaś po chwili Radwańska wyrównała na 5:5. Końcówka meczu należała do Kirilenko, która w 12. gemie, prowadząc 6:5 przy podaniu finalistki ubiegłorocznego Wimbledonu, wywalczyła sobie dwie piłki meczowe, kończąc całe starcie już za pierwszą z nich.

W trwającym dwie godziny i 27 minut pojedynku o ćwierćfinał, Radwańska zanotowała dwa asy i jeden podwójny błąd, sześciokrotnie straciła serwis, a sama trzy razy pokusiła się o breaka oraz zdobyła łącznie 16 punktów mniej od przeciwniczki.

W walce o promocję do najlepszej czwórki imprezy urodziwa zawodniczka z Moskwy zmierzy się z Czeszką Petrą Kvitovą, która w dwóch setach wygrała ze swoją rodaczką Klarą Zakopalovą.

BNP Paribas Open, Indian Wells (USA) ATP World Tour Masters 1000, kort twardy (Plexipave), pula nagród 5,03 mln dol. wtorek, 12 marca