Puchar Davisa: Epickie batalie w grze podwójnej, Serbia i Kanada na prowadzeniu

Serbowie i Kanadyjczycy wygrali fascynujące bitwy w grze podwójnej i są o krok od awansu do półfinału Grupy Światowej Pucharu Davisa.

W sobotę kibice tenisa mieli kwintesencję piękna gry podwójnej w Pucharze Davisa. Nenad Zimonjić i Ilija Bozoljac po czterech godzinach i 23 minutach heroicznego boju pokonali Boba i Mike'a Bryanów 7:6(5), 7:6(1), 5:7, 4:6, 15:13. Serbia prowadzi z USA 2-1.

- Oczywiście składamy nasze kapelusze przed tymi chłopakami - powiedział Bob Bryan. Grali naprawdę dobrze przez cały dzień. 36 asów, nie dali nam wiele możliwości, zwłaszcza w V secie. Jestem rozczarowany z porażki zespołu. Chciałem podziękować kapitanowi Courier, że był tam przez 4,5 godziny i nas zachęcał do walki. Dziękuję kibicom, dostarczali energię przez cały dzień. Świetnie było zagrać taki mecz. To wstrętne być po tej drugiej stronie, ale za to z tak dobrymi chłopakami, jak oni.

Porażka braci Bryanów mocno ograniczyła szanse USA na awans do półfinału

Kapitan Serbii Obradović nie zdecydował się wystawić w deblu Novaka Djokovicia. Obok niezwykle doświadczonego Zimonjicia wystawił Bozoljaca, który w rankingu deblowym znajduje się na 1150. miejscu. Okazało się to być znakomitym wyborem.

Po przegraniu dwóch pierwszych setów w tie breaku Bryanowie nie stracili wiary i byli górą w dwóch kolejnych partiach. Emocje sięgnęły zenitu w decydującej odsłonie, która nie mogła rozstrzygnąć się w tie breaku. Przy stanie 13:13 Bob dał się przełamać, a w 28. gemie Zimonjić zaserwował trzy asy, w tym przy meczbolu - obronił dwa break pointy i Serbia wyszła na prowadzenie.

- Byłem zdumiony niektórymi piłkami - punktami, jakie kreowaliśmy. Czterech zawodników, niektóre odbicia - to było po prostu niesamowite - powiedział jeden z bohaterów wieczoru Zimonjić. Musisz być skoncentrowany i bawić się tym tak, jak tylko możesz. Ilija kilka razy do mnie mówił: 'Uśmiechnij się'. Kilka razy spojrzałem na ten żywiołowy tłum, na ich energię. Mieliśmy tutaj wspaniałe wsparcie od serbskich kibiców, była niesamowita atmosfera w całym meczu. To byli bardzo uczciwie zachowujący się kibice. Mam nadzieję, że bawili się tak samo dobrze, jak my.

Daniel Nestor i Vasek Pospisil wygrali z Fabio Fogninim i Daniele Braccialim 6:3, 6:4, 3:6, 3:6, 15:13 po ponad 4,5-godzinnej batalii. Reprezentanci gospodarzy przełamali Fogniniego w 27. gemie i Pospisil serwisem zapewnił Kanadzie prowadzenie w meczu z Włochami, wprowadzając kibiców w stan głębokiej euforii.

Dla 40-letniego Nestora była to już 30. wygrana gra podwójna w Pucharze Davisa - bilans jego wszystkich gier to 45-22. - Gdy grasz od 20 lat, bierzesz udział w wielu ciężkich meczach, ale ten jest jednym z najważniejszych i wyczerpujących i jestem szczęśliwy, że wygraliśmy - powiedział kanadyjski weteran, który po meczu przyznał, że zastanawiał się nad wycofaniem z tego pojedynku z powodu bólu ścięgna udowego.

USA - Serbia 1-2, Taco Bell Arena, Boise, Idaho (USA) ćwierćfinał Grupy Światowej, kort twardy w hali piątek-niedziela, 5-7 kwietnia

Gra 1.: John Isner - Novak Djoković 6:7(5), 2:6, 5:7 Gra 2.: Sam Querrey - Viktor Troicki 7:6(1), 3:6, 4:6, 6:1, 6:4 Gra 3.: Bob Bryan / Mike Bryan - Ilija Bozoljac / Nenad Zimonjić 6:7(5), 6:7(1), 7:5, 6:4, 13:15 Gra 4.: Sam Querrey - Novak Djoković *niedziela Gra 5.: John Isner - Viktor Troicki *niedziela

Kanada - Włochy 2-1, Thunderbird Sports Centre, Vancouver (Kanada) ćwierćfinał Grupy Światowej, kort twardy w hali piątek-niedziela, 5-7 kwietnia

Gra 1.: Vasek Pospisil - Andreas Seppi 7:5, 6:4, 4:6, 3:6, 3:6 Gra 2.: Milos Raonić - Fabio Fognini 6:4, 7:6(4), 7:5 Gra 3.: Daniel Nestor / Vasek Pospisil - Daniele Bracciali / Fabio Fognini 6:3, 6:4, 3:6, 3:6, 15:13 Gra 4.: Milos Raonić - Andreas Seppi *niedziela Gra 5.: Vasek Pospisil - Fabio Fognini *niedziela

Polub i komentuj profil działu tenis na Facebooku, czytaj nas także na Twitterze!