WTA Katowice: Piter przegrała w finale eliminacji i odpadła w I rundzie debla

Dla Katarzyny Piter turniej WTA w Katowicach już się zakończył. Polka przegrała w decydującej rundzie eliminacji z Marią Eleną Camerin 2:6, 4:6 oraz w parze z Magdą Linette odpadła w I rundzie debla.

22-letnia Katarzyna Piter (WTA 344) we wcześniejszych rundach wyeliminowała Czeszkę Marie Bouzkovą oraz najwyżej rozstawioną w eliminacjach Maria João Koehler. W decydującym o awansie do turnieju głównego spotkaniu Polka w ciągu 94 minut uległa Marii Elena Camerin (WTA 174) Urodzona w Poznaniu tenisistka przełamała Włoszkę trzy razy, ale sama sześć razy utraciła własne podanie.

Oprócz Camerin do turnieju głównego awansowały Alexandra Cadantu (WTA 117), Anna Schmiedlová (WTA 186) i 38-letnia Jill Craybas (WTA 240) oraz jako szczęśliwa przegrana Shahar Pe'er (WTA 118).

W rywalizacji singlistek dzięki dzikim kartom wystąpią dwie Polki. W poniedziałek o godzinie 19:00 Marta Domachowska (WTA 267) zagra z Anniką Beck (WTA 74), a we wtorek Sandra Zaniewska (WTA 218) zmierzy się z rozstawioną z numerem szóstym Kaią Kanepi (WTA 37).

Do II rundy awansowały już turniejowa trójka Klara Zakopalova (WTA 21) i Petra Martić (WTA 91). Czeszka pokonała rodaczkę Kristynę Plískovą (WTA 106) 7:6(2), 6:2, a Chorwatka wygrała z Eliną Switoliną (WTA 90) 6:7(2), 6:3, 6:2. Zakopalová w I secie serwując przy stanie 5:4 zmarnowała pięć piłek setowych, ale szybko opanowała nerwy i w tie breaku odskoczyła na 5-0, by przy 6-2 wykorzystać w sumie siódmego setbola. W II partii od 2:2 zdobyła ona cztery kolejne gemy. Martić po przegraniu I seta w tie breaku, w II i III partii pokusiła się o cztery przełamania.

W jedynym zaplanowanym na poniedziałek meczu turnieju gry podwójnej Piter i Magda Linette w ciągu 74 minuty przegrały 4:6, 1:6 z Rumunką Ralucą Olaru i Rosjanką Walerią Sołowiową. Polki zmarnowały pięć z siedmiu break pointów i same dały się przełamać pięć razy. Linette (WTA 266) próbowała szczęścia w eliminacjach do turnieju gry pojedynczej, ale w II rundzie przegrała z Craybas.
Katarzyna Piter w poniedziałek przegrała w Katowicach dwa spotkania Katarzyna Piter w poniedziałek przegrała w Katowicach dwa spotkania
BNP Paribas Katowice Open, Katowice (Polska) WTA International, kort ziemny w hali, pula nagród 235 tys. dol. poniedziałek, 8 kwietnia

III runda eliminacji gry pojedynczej:

Maria Elena Camerin (Włochy) - Katarzyna Piter (Polska) 6:2, 6:4

I runda gry podwójnej:

Raluca Olaru (Rumunia) / Waleria Sołowiowa (Rosja) - Magda Linette (Polska) / Katarzyna Piter (Polska) 6:4, 6:1