WTA Rzym: Szarapowa z 12. z rzędu zwycięstwem w imprezie, Stosur w ćwierćfinale

Maria Szarapowa pokonała Sloane Stephens 6:2, 6:1 i awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA w Rzymie. Swój mecz wygrała również Samantha Stosur.

Maria Szarapowa wygrała 12. mecz z rzędu w rozgrywanej na Foro Italico imprezie i o półfinał spotka się z Sarą Errani (WTA 6), z którą nie przegrała żadnego z ośmiu rozegranych setów. Rosjanka w dwóch poprzednich sezonach triumfowała tutaj, w finale pokonując odpowiednio Samanthę Stosur i Na Li. Rosjanka ze Sloane Stephens (WTA 17), która w styczniu w Australian Open dotarła do półfinału, spotkała się po raz drugi. W ubiegłym sezonie w Miami pokonała Amerykankę 6:4, 6:2.

W I secie Szarapowa odskoczyła na 3:0, zdobywając przełamanie w drugim gemie i odpierając dwa break pointy w trzecim. Stephens zbliżyła się na 2:3, ale trzy kolejne gemy padły łupem Rosjanki, która I partię zamknęła wykorzystując trzeciego setbola. Jedynego gema w II odsłonie Szarapowa straciła, gdy prowadziła 5:0. Skrzydła Amerykance podciął złożony z 16 piłek drugi gem, w którym nie wykorzystała prowadzenia 40-15. W trwającym 80 minut spotkaniu Rosjanka popełniła siedem podwójnych błędów, ale przy swoim pierwszym podaniu zgarnęła 27 z 33 punktów.

Samantha Stosur (WTA 10) pokonała Petrę Kvitovą (WTA 8) 7:5, 2:6, 6:1. W trwającym dwie godziny bez pięciu minut spotkaniu Australijka wykorzystała sześć z 13 break pointów oraz zdobyła w sumie o osiem punktów więcej (91-83) i odniosła nad Czeszką pierwsze zwycięstwo w piątym spotkaniu. Stosur w tym sezonie nie grała jeszcze w półfinale - w ćwierćfinale odpadała w Ad-Dausze, Dubaju i Indian Wells. O drugi półfinał w Rzymie spotka się z Wiktorią Azarenką (WTA 3), której w siedmiu dotychczasowych meczach urwała tylko jednego seta.